حالا با فراگیر شدن این شعار نزد طرفداران ترامپ، جمهوری‌خواهان و ایوانکا ترامپ احساس خطر کرده‌اند. آنها به این باور رسیده‌اند ادامه این روند، ممکن است به ضرر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری تمام شود. در واکنش به این موضوع ترامپ رفتار طرفداران خود را نکوهش ملایمی کرد و مدعی شد که قصد داشته است تا فضا را آرام کند، ادعایی که کاملا با ویدئوهای منتشر شده در تضاد است. ترامپ گفت از اینکه علیه نماینده تازه‌وارد دموکرات‌ها شعار می‌دادند، خوشحال نبوده است اما جمهوری‌خواهان می‌گویند حفظ لحن نژادپرستانه ممکن است کارزار انتخاباتی ترامپ را نابود کند. ترامپ تحت‌فشار است که چرا این شعار را قطع نکرده اما وی مدعی است که مانع ادامه شعار مردم شده است. ترامپ زمانی که مردم شعار می‌دادند «او را برگردانید» سخنان خود را قطع می‌کند و تا ۱۰ ثانیه سرش را به اطراف می‌چرخاند و مانع ادامه شعار دادن مردم نمی‌شود. در این شرایط متحدان سیاسی ترامپ گفته‌اند وی کارزار انتخاباتی خود را نباید این‌گونه پیش ببرد، چراکه ترامپ درحال بازی کردن با آتش است. دوستان ترامپ در جلساتی که با وی داشته‌اند، این موضوع را به او گوشزد کرده‌اند. گفته می‌شود یکی از کسانی که در این زمینه با ترامپ گفت‌وگو داشته مایک پنس، معاونش بوده است. او پیغام مشاورانش را به‌طور مستقیم به رئیس‌جمهوری آمریکا انتقال داده است. مارک واکر، نماینده جمهوری‌خواه از کارولینای‌شمالی که یکی از مقامات ارشد این حزب محسوب می‌شود، می‌گوید: «لزومی ندارد این شعار کارزار انتخاباتی ما باشد، مثل دوره قبل که مردم می‌گفتند زندانی‌اش کنید.» در میانه‌های انتخابات دوره گذشته نیز ترامپ گفت که این شعار وی نبوده، بلکه مردم این شعار را داده‌اند اما وی هرگز در حین شعار دادن مداخله نمی‌کرد تا آن را قطع کند. واکر که در کارزار اخیر شرکت کرده بوددر توییتر خود نوشت که تلاش کرد تا این شعار داده نشود و تاکید کرد که ما نباید کارزار خود را این‌گونه تعریف کنیم.

حلقه داخلی ترامپ بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و ایوانکا، دخترش درخصوص کارزار انتخاباتی پدرش، پنج‌شنبه صبح گفت‌وگو کرده است. با این حال بسیاری از جمهوری‌خواهان با مسیری که ترامپ در پیش گرفته موافق هستند. آنها دموکرات‌ها را در حوزه مسائل مهاجرتی افرادی رادیکال می‌بینند و یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های آنها پیشنهاد گروه پیشروهای مجلس نمایندگان به نام معامله سبز جدید است. رادیکالیسم یکی از موارد نگران‌کننده‌ای است که گفته می‌شود آمریکا را به محلی برای چالش دائمی تبدیل و موضوعات را تبدیل به مسائل شخصی می‌کند.

پیش از برگزاری کارزار انتخاباتی روز چهارشنبه، دستیاران و مشاوران ترامپ سعی کردند که اثرات توییت اوایل هفته ترامپ را کم کنند، جایی که ترامپ گفته بود اگر از زندگی در آمریکا خوشحال نیستند، به کشورهای پرجرم و جنایت خودشان بازگردند تا آنجا را اصلاح کنند. ترامپ در این خصوص به ۴ زن که به گروه جوخه معروفند، حمله کرد. این درحالی است که به غیر ایلهان عمر که سومالیایی است، سه زن دیگر در آمریکا به‌دنیا آمده‌اند. ایلهان عمر پس از برگزاری مراسم روز چهارشنبه در واکنش به آن شعارها گفت که ترامپ فاشیسم را قی می‌کند. به گزارش رویترز با برگزاری کارزار انتخاباتی روز چهارشنبه حالا بحث تامین جانی گروه جوخه مطرح شده است. بنی تامپسون، رئیس کمیته امنیت ملی مجلس نمایندگان گفت که با حمله لفظی رئیس‌جمهور به چهار زن، بحث امنیت فیزیکی آنها اهمیت پیدا کرده است. تامپسون در نامه‌ای به پلیس مستقر در کاپیتول هیل نوشت: سخنرانی روز چهارشنبه دونالد ترامپ ادامه حملات به ۴ زن نماینده کنگره بوده است. این امر تهدیدات را علیه آنها بالاتر برده است. ترامپ در میانه‌های روز پنج‌شنبه سعی کرد که خود را موافق شعارها نشان ندهد و گفت: در مورد شعارها حس بدی داشتم. من از این موضوع خوشحال نبودم. من چیزی نگفتم. آنها (مردم) گفتند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند