منبع یاد شده با اشاره به اینکه مقابله با تلاش‌ها برای نفوذ به این جبهه موجب کشته و زخمی شدن چند نفر شد، تاکید کرد: سه مرکز تجهیزات نظامی در حمله‌ای توپخانه‌ای از کار افتادند. این منبع افزود: نیروهای وابسته به انصارالله به پایگاه‌های این مزدوران واقع در مقابل گذرگاه «علب» یورش بردند که به کشته شدن چند نفر انجامید. همچنین او گفت: تعداد دیگری از سربازان ارتش عربستان در حمله توپخانه‌ای به مناطق تجمع‌شان در منطقه الحماد در نجران واقع در مرز این کشور با یمن کشته شدند. وی ادامه داد: در حمله توپخانه‌ای دیگری در شرق الدود در منطقه جیزان (جازان) واقع در جنوب عربستان نیز پنج خودروی زرهی ارتش عربستان منهدم شدند.

نیروهای وابسته به انصارالله روز پنج‌شنبه عربستان و امارات را تهدید کردند اگر سیاست‌ها و حملات مستمر خود علیه یمنی‌ها را متوقف نکنند، پاسخ شدیدی به آنها خواهند داد. انصارالله کمی قبل اعلام کرد، دو زیرساخت وابسته به شرکت آرامکوی عربستان را با پهپاد هدف قرار داده است. گروه انصارالله اعلام کرده است، حملات ۱۴ مه به دو تاسیسات وابسته به آرامکوی عربستان سرآغاز عملیاتی برای هدف قرار دادن ۳۰۰ هدف حیاتی و نظامی در عربستان، امارات و یمن است. یک منبع وزارت دفاع وابسته به دولت انصارالله در صنعا در بیانیه‌ای اعلام کرد، عملیات نهم رمضان سرآغازی برای عملیات نظامی آتی است که از طریق آن نیروهای مسلح مجموعه‌ای از اهداف وابسته به ائتلاف متجاوز شامل ۳۰۰ هدف حیاتی و نظامی را هدف قرار خواهند داد.

این منبع افزود: این عملیات نخستین عملیاتی است که نیروهای مسلح براساس لیست اهداف در نظر گرفته‌ای که ماه مارس اعلام کردند، هدف قرار دادند. به این ترتیب ۲۹۹ هدف همچنان باقی است. به گفته این منبع، این اهداف شامل دفاتر، تاسیسات نظامی و حیاتی در امتداد جغرافیای امارات و عربستان و نیز تاسیسات، مقرها و پایگاه‌های نظامی وابسته به ائتلاف متجاوز در یمن خواهد بود. این منبع خاطرنشان کرد: اقدام دشمن در کشتار ملت یمن و غارت منابع و ثروت‌های آن و نقض حاکمیت کشور به منزله ادامه واکنش قانونی ما به‌واسطه عملیات خاص است که سطح توانمندی نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چارچوب اجرای استراتژی دفاعی را منعکس می‌کند.

همزمان با این تحولات سعودی‌ها مدعی شدند که یمنی‌ها با موشک مکه را هدف قرار داده‌اند اما این ادعا با تکذیب شدید یمنی‌ها مواجه شد. سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه در واکنش به اتهام سعودی‌ها علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مبنی بر هدف قرار دادن منطقه مکه مکرمه با موشک بالستیک اعلام کرد: این اولین بار نیست که نظام سعودی مدعی هدف قرار دادن مکه از سوی ما می‌شود. او افزود: نظام سعودی با این ادعاها تلاش ‌می‌کند حمایت و تاییدی را برای حملات وحشیانه‌اش علیه ملت بزرگ یمن به دست آورد. روزنامه عکاظ عربستان که وابسته به ولیعهد سعودی است، صبح روز دوشنبه مدعی شده بود، انصارالله به سمت شهر الطائف و جده از توابع منطقه مکه مکرمه در غرب عربستان موشک بالستیک شلیک کرده و سامانه‌های دفاع هوایی ائتلاف متجاوز عربی این حملات را رهگیری کرده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
24 نفر این پست را پسندیده اند