به گزارش رویترز، مولر تصریح کرده است که فلین در پرونده، بسیار به روند تحقیقات کمک کرده و پرده از راز همکاری حکومت روسیه و افراد کارزار انتخاباتی ترامپ برداشته است.  فلین به مولر کمک کرده است که اطلاعات دست اولی داشته باشد و از همکاری تیم انتقالی و مقامات حکومت روسیه گفته است. فلین به شرط اینکه زندانش بخشیده شود با مولر همکاری کرده و بازرس ویژه پرونده روسیه نیز از قضات خواسته است که پرونده را بدون زندانی کردن وی پیش ببرند. دادستان‌ها می‌گویند که فلین درخصوص سایر پرونده‌های جنایی نیز با آنها همکاری داشته است، اگرچه گفته شده است که از ارائه جزئیات در مورد سایر پرونده‌ها خودداری خواهد شد. دیوید واینستین، یکی از دادستان‌های سابق فدرال می‌گوید با همکاری فلین پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ به روزهای آخرش نزدیک شده است. به گفته وی حلقه نزدیک یاران ترامپ احتمالا درگیر پرونده فلین خواهند شد. واینستین می‌افزاید: این پرونده دست افراد دیگری را که در این توطئه و تبانی حضور داشته‌اند رو خواهد کرد. مولر باید به آخرهای داستان رسیده باشد.

فلین که برای ۲۴ روز در کاخ سفید به عنوان مشاور امنیت ملی آمریکا حضور داشت در دسامبر سال ۲۰۱۷ به‌دلیل دروغ گفتن به اف‌بی‌آی درخصوص ارتباطاتش با مقامات روسیه متهم شناخته شد. محکومیت او در روز ۱۸ دسامبر سال جاری آغاز خواهد شد. او فعلا تنها فرد از حلقه سابق ترامپ است که قول تخفیف در مجازات بنا به همکاری با مولر دریافت کرده است. مولر به‌دنبال این است که رابطه بین تیم ترامپ با کرملین را کشف کند. مستنداتی وجود دارد که می‌گوید روسیه در سطح وسیعی در انتخابات آمریکا دخالت داشته تا ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا شود. درحال‌حاضر تحقیقات مولر بزرگ‌ترین تهدید موجود علیه رئیس‌جمهوری آمریکا به‌حساب می‌آید. در تحقیقات مولر تاکنون ۳۲ نفر به علاوه سه شرکت روسی متهم شناخته شده‌اند. انتظار می‌رود که وی در سال ۲۰۱۹ گزارش نهایی خود را ارائه کند. در این پرونده نفراتی همچون پال مانافورت، مدیر سابق کارزار انتخاباتی ترامپ و معاونش ریک گیتس جزو متهمین به‌حساب می‌آیند. همچنین وکیل شخصی ترامپ هم اخیرا اظهار کرده است که به سنا دروغ گفته و جزو متهمین به‌حساب می‌آید.

او گفته است که در مورد تاریخ پایان پروژه ترامپ در مسکو دروغ گفته است. شرکت ترامپ قصد داشته است یک معامله املاکی بزرگی در مسکو داشته باشد و نام آن نیز پروژ مسکو بوده است. کوهن در سنا به تیم تحقیقاتی در مورد پایان این پروژه که به سرانجام نرسید، دروغ گفته بود. تاریخ رها شدن این پروژه به زمانی باز می‌گردد که ترامپ دیگر نامزد رسمی جمهوری‌خواهان در انتخابات شده بود. به گفته ناظران ترامپ برای راه انداختن این پروژه نیازمند تایید کاخ کرملین بوده و احتمال داده می‌شود در حین پیشبرد پروژه بده و بستان‌هایی صورت گرفته باشد. ترامپ اما تحقیقات مولر را یک پاپوش برای خود و دولتش می‌داند و هرگونه تبانی با روسیه را زیرسوال می‌برد. مسکو نیز گفته است که هیچ دخالتی در انتخابات آمریکا نداشته است.  آدام شیف یکی از رهبران ارشد دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان که در تیم تحقیقاتی کنگره نیز حضور دارد می‌گوید اطلاعات فلین بسیار حساس و دارای اهمیت است و می‌تواند نقطه عطف پرونده تحقیقاتی بازرس مولر باشد. شیف در توییتر نوشت: جزئیاتی که قرار است منتشر شود بسیار فراتر از آن چیزی است که ما یا حتی شاید رئیس‌جمهور بداند. فلین یک ژنرال بازنشسته است که در فوریه سال ۲۰۱۷ به دلیل افشای ارتباط وی با سفیر وقت روسیه در آمریکا مجبور به استعفا شد. او در این ارتباط معاون رئیس‌جمهوری آمریکا را گمراه کرده بود.