مسوولان در این میدان گازی گفتند، اعتراض‌ها هیچ مانعی در روند فعالیت این میدان گازی که توسط شرکت انرژی کویت اداره می‌شود، ایجاد نکرد. معترضان دفتر سازمان «بدر» به ریاست هادی العامری، دفتر حزب «الدعوه» به ریاست نوری مالکی و نیز دفتر حزب «الفضیله» به ریاست محمد الیعقوبی را به آتش کشیدند. تظاهرات‌کنندگان به خودروهای آتش‌نشانی اجازه اطفای حریق را نداده و تهدید کردند دفاتر دیگر احزاب حاکم را نیز آتش‌ می‌زنند. معترضان عراقی روز دوشنبه به ساختمان استانداری المثنی نیز یورش بردند. تعدادی از معترضان در جریان یورش به دفتر جریان الحکمه به ریاست عمار الحکیم در استان المثنی کشته شدند. صبح روز یکشنبه نیز پلیس عراق تلاش کرد صدها معترضی که قصد یورش به شورای استانداری بصره را داشتند، متفرق کند.

معترضان عصر شنبه نیز به ساختمان استانداری کربلا هجوم برده بودند. با افزایش تنش‌ها در استان‌های جنوبی عراق و درگیری‌ها با نیروهای امنیتی این کشور در شهرک السماوه سه تن از معترضان کشته و ۱۶۰ تن دیگر زخمی شدند. این منبع امنیتی گزارش داد، صدها معترض تلاش کردند وارد ساختمان دادگاه شهرک السماوه شوند.

وی افزود: به سمت ما تیراندازی شد اما مشخص نبود چه کسی این کار را انجام می‌دهد و نیروهای امنیتی هیچ راهی به جز مقابله به مثل نداشتند که این امر منجر به کشته شدن تعدادی از معترضان شد. در استان بصره نیز برای هشتمین روز پیاپی تظاهرات در اعتراض به بیکاری و نقص خدمات ادامه یافت و اینترنت نیز برای دومین روز متوالی در تمامی استان‌های عراق قطع شد. تظاهرات‌کنندگان تلاش کردند به ساختمان استانداری در مرکز بصره یورش ببرند اما پلیس با گاز اشک‌آور آنها را متفرق کرد. به گفته یک مقام عراقی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه، معترضان قصد داشتند به میدان نفتی «زبیر» در جنوب غرب بصره نیز یورش ببرند اما نیروهای امنیتی مانع آنها شدند و همین امر موجب زخمی شدن تعدادی از تظاهرات‌کنندگان و نیز مشکلات تنفسی برای تعدادی از خبرنگاران شد. عبدالحسن الجابری، معاون مدیر بهداشت استان ذی‌قار درباره درگیری‌ها در شهر الناصریه، بزرگ‌ترین شهر این استان گفت: درگیری‌ها روز یکشنبه میان تظاهرات‌کنندگان و نیروهای پلیس در مقابل دفتر استانداری آغاز شد که موجب زخمی شدن ۱۵ تن از معترضان و ۲۵ نیروی پلیس شد. در نجف نیز صبح دوشنبه تظاهراتی به راه افتاد اما نیروهای امنیتی معترضان را متوقف کردند. نیروهای ضدشورش به شکلی گسترده در مناطق مرکز بغداد مستقر شدند.