دونالد ترامپ وزارت دادگستری آمریکا را به انجام این اقدام متهم کرده و گفته است که این وزارتخانه دستور یورش اف‌بی‌آی به دفتر وکیلش را صادر کرده است. ترامپ که پیش از دیدار با فرماندهان ارشد نظامی درباره حمله احتمالی موشکی در سوریه سخن می‌گفت، اقدام اف‌بی‌آی را یک اقدام ننگ‌آور خواند. هنوز مشخص نیست که پلیس اف‌بی‌آی چگونه وارد دفتر وکیل ترامپ شده است اما مقام‌های این اداره دستور جست‌وجو داشتند و با این دستور وارد دفتر وکیل رئیس‌جمهوری آمریکا شدند. براساس گزارش منتشر شده از سوی وکیل کوهن که این بازرسی از سوی اف‌بی‌آی را کاملا نامناسب و غیرضروری اعلام کرد، دادستان‌ها پس از دریافت دستوری از سوی رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا حکم بازرسی از دفتر کوهن را گرفتند.

البته این بازرسی به‌صورت مستقیم ارتباطی با تحقیقات مولر ندارد اما احتمالا در نتیجه اطلاعاتی است که مولر آنها را به دادستان‌ها در نیویورک داده بود. سی‌ان‌ان در گزارشی نوشت که احتمالا دستور بازرس مولر در حمله به دفتر کوهن بی‌تاثیر نبوده است.

استفان ریان، وکیل کوهن حمله به دفتر موکلش را تایید کرد و گفت: دفتر دادستانی آمریکا در منطقه جنوبی نیویورک یکسری احکام بازرسی را صادر و تمامی مدارک و اسناد مربوط به کوهن و موکلانش را ضبط کرده است. دادستان‌های فدرال به من گفته بودند که این اقدام از جانب دفتر مولر صورت گرفته است. همچنین اسناد مربوط به پرداخت مبالغی از سوی کوهن به استفانی کیلفورد، بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی آمریکا نیز در میان مدارک ضبط شده است. پلیس اف‌بی‌آی همچنین ایمیل‌ها، دفتر مالیاتی و تجاری کوهن را ضبط کرده است. کوهن اخیر ۱۳۰ هزار دلار به این بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی داده بود.