ترکیه مهم‌ترین حامی نیروهای شورشی سوریه است اما همزمان با ایران و سوریه در حال همکاری است تا تنش‌ها را میان ارتش سوریه و این گروه کم کند. گروه‌های شورشی روز چهارشنبه یک حمله سریع به ادلب و پایگاه هوایی ابوالدوله داشته است. این پایگاه در دست ارتش سوریه و متحدان این کشور است. در واکنش به این حملات براساس گزارش‌های یک سایت نظامی که به‌وسیله دولت لبنان اداره می‌شود، ارتش سوریه توانسته است چندین روستا را از دست نیروهای شورشی در آورد.

ترکیه حمله ارتش سوریه به ادلب را محکوم کرده است. ادلب و شمال غرب سوریه تنها منطقه باقی‌مانده در دستان شورشی‌های سوری است. ترکیه گفته است حملاتی از این دست موجب می‌شود تا شاهد موج جدیدی از مهاجرت‌ها از این کشور باشیم. همزمان یک مسوول سیاسی کرد اعلام کرد که تلاش‌های روسیه برای پایان جنگ در سوریه با شکست مواجه خواهد شد و احتمالا جنگ تا دهه آتی ادامه داشته باشد. الدار خلیل، از رهبران برجسته کرد سوری در مصاحبه با رویترز گفت: آمریکا برای خروج از سوریه عجله ندارد و تلاش‌های روسیه برای پایان جنگ در سوریه با شکست مواجه خواهد شد و احتمالا جنگ تا دهه آتی ادامه داشته باشد. وی پیش‌بینی کرد که با آغاز تلاش‌های آمریکا برای بازسازی مناطقی در سوریه، روابط با این کشور تغییر یابد.

وی افزود: تلاش‌های دیپلماتیک سازمان ملل در ژنو نیز با شکست بیشتری مواجه خواهد شد. جنگ دست‌کم تا سال ۲۰۲۱ در مرحله جزر و مد خواهد بود. من پیش‌بینی نمی‌کنم قبل از سال ۲۰۲۱ و حتی تا سال ۲۰۲۵ گشایشی در بحران سوریه حاصل شود. داعش در مناطق دیگری گسترش می‌یابد و ترک‌ها نیز احتمالا دنبال مشکل‌آفرینی در برخی مناطق باشند. خلیل صحبت کردن درباره موعد خروج نیروهای آمریکایی را رد کرد و گفت: تحقق اهداف آمریکا با بازسازی شهرهایی مثل رقه براساس تعهدی است که مدت آن دست‌کم ۱۸ ماه تا دو سال است. در زمان کنونی به نظر می‌رسد که آنها عجله‌ای ندارند. وی نسبت به باندهای زیرزمینی داعش هشدار داد و گفت: حملات داعش به پایان نرسیده است و اکنون در مرحله سخت‌تر هستیم.