پس از اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا رشد جرائم در انگلیس را با افراطی‌گری اسلامی مرتبط دانست، «نیکلاس سومس»، نوه چرچیل و عضو پارلمان از حزب محافظه‌کار در واکنش به توئیت ترامپ این هشتگ  Thenfixguncontrolyoudafttwerp # (اول برو قوانینی برای کنترل سلاح وضع کن احمق بی‌شعور) را استفاده کرد.

ترامپ روز جمعه در پیامی توییتری نوشت: طبق گزارش‌ها، جرائم سالانه در بریتانیا در بحبوحه «ترور افراطی‌ها» ۱۳ درصد افزایش یافته است. اصلا خوب نیست، ما باید آمریکا را امن نگه داریم! سومس تنها سیاستمدار انگلیسی نبود که اعتراض خود را به این توییت اعلام کرد.

در همین راستا برخی قانون گذاران انگلیسی با حمله به ترامپ، سخنان او را «مزخرف» دانسته و تاکید کردند رهبر ایالات‌متحده «با اشاره اشتباه به عامل افزایش تروریسم، موجب گسترش هراس و بیگانه‌هراسی می‌شود.» دیگران هم او را به اشاعه «اخبار کذب» متهم و تاکید کردند که تروریسم «سهم کوچکی» از جرائم در انگلیس را شامل می‌شود. یوت کوپر، رئیس امور کشوری در کمیته تفحص انگلیس در واکنشی انتقادی گفت: جرایم مبتنی بر تنفر در بریتانیا تقریبا حدود ۳۰درصد رشد داشته است و مزخرفاتی مثل این توئیت دونالد ترامپ با هدف تحریک هر چه بیشتر جرائمی از این دست، طراحی شده است.