عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اعلام بازدید چینی‌ها از محل احداث کارخانه تولید خودروی ارزان چری در شهرستان بابل، گفت: خط تولید این خودرو حداکثر ظرف ۱۸‌ماه آینده راه‌اندازی می‌شود. علی‌اکبر ناصری‌زاده، نماینده مردم بابل در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ریاست جمهوری در سفر به شهرستان بابل خبر راه‌اندازی یک کارخانه خودروسازی در این منطقه را دادند.

وی افزود: بر این اساس قرار شده است خط تولید یک‌خودرو ارزان قیمت با همکاری ایران خودرو، شرکت چری چین و بخش‌خصوصی در شهر بابل راه‌اندازی شود.

وی با بیان اینکه شهر بابل روز گذشته میزبان کارشناسان و مسوولان شرکت چری بوده است، افزود: مقدمات کار در منطقه مهیا شده و میهمانان چینی روز گذشته از زمینی که کارخانه در آن احداث خواهد شد، بازدید کردند.

به گفته ناصری‌زاده، خط‌ تولید راه‌اندازی شده در بابل برای تولید یک خودرو ارزان قیمت به بهای ۶‌هزار دلار خواهد بود و در ازای این کار سالانه ۱۰۰‌هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد.

وی اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم صنعت خودرو را بالا دانست و توضیح داد: استان مازندران با ۳‌میلیون نفر و شهرستان بابل با ۵۰۰‌هزار نفر جمعیت کمترین سهم از صنعت کشور را داشته و صنایع موجود در استان پاسخگوی نیاز اشتغال جوانان تحصیل کرده و فنی استان نیست.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه تولید چری در بابل بخشی از مشکلات بیکاری استان را حل کند، پیش‌بینی کرد، حداکثر ظرف ۱۸‌ماه آینده این خط تولید در منطقه شمالی کشور راه‌اندازی شود.

ناصری‌زاده اظهار داشت: تولید چری ابتدا در ایران خودرو آغاز شده و با احداث کارخانه در بابل، این خط تولید به بابل منتقل شود.