گروه خودرو- علیرضا طهماسبی، وزیر صنایع و معادن روز گذشته در نشست خود با خبرنگاران به پرسابقه‌ترین شرکت خارجی خودروساز در ایران اخطار داد که در صورت عدم اجرای تعهدات خود در قبال شرکت ایران‌خودرو، همکاری با این شرکت فرانسوی را مورد تجدیدنظر قرار می‌دهد. وزیر صنایع و معادن در حالی در این مصاحبه خبری، شرکت پژو را نسبت به تعهدات معوقه، مورد اخطار قرار داد که طی دو روز گذشته برخی از مسوولان گروه صنعتی ایران‌خودرو از رفع سوء‌تفاهم و تنش‌های دو شرکت خبر داده بودند.شرکت فرانسوی پژو که سابقه‌ طولانی در همکاری با ایران‌خودرو دارد، چندی است که بر سر صادرات پژو ۲۰۶ صندوقدار، با ایران‌خودرو اختلاف پیدا کرده است. هرچند این شرکت هیچ‌گاه حاضر به سرمایه‌گذاری کلان همچون دیگر رقیبش یعنی شرکت رنو در ایران نشده است، اما در طول حضور خود در کشورمان همیشه اصل را بر تفاهم دوجانبه قرار داده است. این‌بار نیز شرکت پژو قراردادی مبنی بر فروش ۱۰هزار دستگاه پژو ۲۰۶ صندوقدار ساخت ایران‌خودرو منعقد و اصل را بر تفاهم دوجانبه قرار داد. طبق قرارداد مذکور ایران‌خودرو در شهر‌های مسکو روسیه و ازمیت ترکیه خودرو‌های تولیدی را تحویل نمایندگی‌های پژو می‌دهد و شرکت پژو نیز خودرو‌های مذکور را به زنجیره فروش خود وصل خواهد کرد. اما ظاهرا بار دیگر شرکت پژو نسبت به تعهدات خود سر باز زده، هرچند که ایران‌خودرو با صادرات ۵۰۰دستگاه خودروی پژو ۲۰۶ صندوقدار برگ برنده را در دست دارد.چندی پیش نیز معاون امور اقتصادی و بین‌المللی وزیر صنایع و معادن در مصاحبه‌ای تاکید کرده بود که شرکت پژو فرانسه به دنبال محدود کردن بازار خودروسازان ایرانی است. طهماسبی همچنین ادامه همکاری ایران با شرکت پژو را منوط به نحوه برخورد این شرکت با خودروهای ساخت داخل و سایت‌های برون‌مرزی ایران خواند.

برکناری قلعه‌بانی ‌هنوز به ثبت نرسیده است

وزیر صنایع و معادن در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر برکناری احمد‌قلعه‌بانی، مدیر عامل سایپا، از هیات مدیره گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران که بزرگ‌ترین سهامدار سایپا است، برخی از عملکرد‌های مدیریتی سایپا را مورد انتقاد قرارداد که در نهایت باعث شد تا مدیر عامل این شرکت را برکنار و شخص‌ دیگری را جایگزین کند اما این جایگزینی هنوز رسما ثبت نشده است و از نظر قانونی تا زمانی که ثبت رسمی این موضوع به انجام نرسد آقای قلعه‌بانی، مدیر عامل سایپا خواهد بود.طهماسبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بهره‌برداری از خط تولید پراید و سمند در ونزوئلا گفت: دو شرکت سایپا و ایران‌خودرو در کنار یکدیگر پراید و سمند را در ونزوئلا تولید خواهند کرد.وی با اشاره به تولید پراید در سوریه افزود: تولید پراید در کشور سوریه در یک واحد مستقل و مختص به این خودرو، تولید می‌شود اما در ونزوئلا به خاطر شرایط خاص، دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا در کنار هم خودرو‌ تولید می‌کنند.

دو راه برای خودروسازان

وزیر صنایع و معادن، با اشاره به سند استراتژی توسعه صنعتی کشور، گفت: برای سرمایه‌گذاری دربخش خودرو‌ کشورمان دو راه وجود دارد، اول اینکه بر روی برندهای ملی سرمایه‌گذاری شود و از طریق توسعه این برندها بتوانیم به بازار رقابتی خودرو جهان وارد شویم. راه دوم این است که با مشارکت شرکت‌های خارجی، محصولات آنها را در کشور مونتاژ شده و از طریق شبکه فروش آنها صادر شود که تولید لوگان نمونه بارز این راه است.

جریمه خودروسازان

طهماسبی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاری در خصوص نحوه تامین مخزن خودروهای گازسوز گفت: تامین مخزن خودروهای گازسوز به عهده خودروسازان است و آنها باید به مخزن مانند یک قطعه یدکی نگاه کنند.

وی خاطرنشان کرد، در سال‌جاری برای هر خودروساز سهمیه‌ای مشخص شده که براساس آن باید خودروی گازسوز تولید شود و اگر خودروسازی نتواند به تعهدات خود عمل کند جریمه خواهد شد.وی همچنین با اشاره به تولید خودروهای گازسوز در سال آینده گفت: با توجه به کمبود مخزن و تحریم‌هایی که برخی شرکت‌‌ها در خصوص مخزن علیه ایران اعمال کرده‌اند به نظر می‌رسد که در صورت افزایش شمارگان تولید خودروهای گازسوز در کشور، در خصوص تامین مخزن، سال آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.طهماسبی در پاسخ به سوالی که چه نمره‌ای را به کیفیت خودروهای داخلی می‌دهد گفت: نمره‌ای در حدود ۱۵ خواهم داد.