ایسنا- شرکت فورد موتور قصد دارد برای جبران زیان‌های بی‌سابقه‌ای که طی سال گذشته متحمل شد، بیش از ۵۰۰‌میلیون دلار در بازار خودرو هند سرمایه‌گذاری کند. به گفته مقامات شرکت، فورد قصد دارد با فروش خودروهای کوچک طی دو سال کار خود را در هند آغاز کرده و سپس یک کارخانه تولید موتور با ظرفیت تولید ۲۵۰‌هزار واحد در سال تا سال ۲۰۱۰ احداث کند.

این شرکت در ادامه همچنین قصد دارد اقدام به تولید موتورهای دیزلی در هند کند که روی مدل های - Fiesta- و - Fusion - شرکت هندی آپریل نصب خواهد شد.

فورد که به تازگی موقعیت خود را به عنوان دومین خودروساز بزرگ آمریکا به شرکت تویوتا واگذار کرده است، قصد دارد با رویکردی تازه به بازار خودروی کشورهای آسیایی مانند چین و تایلند میزان فروش خود را ارتقا دهد.

همچنین درباره هند انتظار می‌رود با توجه به رشد اقتصادی و افزایش درآمدها در این کشور میزان فروش خودرو در هند تا سال ۲۰۱۵ سه برابر شود. سوزوکی موتورز، جنرال موتورز و دیگر خودروسازان نیز قصد دارند تا سال ۲۰۱۲ بیش از ۶‌میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده و ظرفیت تولید خود در هند را افزایش دهند. هند کشوری است که میزان فروش سالانه خودروهای شخصی در آن طی ۵ سال گذشته دو برابر شده است. رشد اقتصادی هند نیز از سال ۲۰۰۲ تاکنون به طور متوسط حدود ۶/۸‌درصد بوده است. به گزارش بلومبرگ، سهم خودروهای کوچک از کل میزان فروش خودرو در هند بیش از سه چهارم است و این کشور هم اکنون چهارمین بازار بزرگ خودروی قاره کهن محسوب می‌شود.