ایسنا- مدیر بازاریابی شرکت‌ ایران خودرو از شرایط ویژه فروش آذر ماه این شرکت خبر داد و گفت: با توجه به استقبال مردم از پیش فروش‌های چند ودیعه‌‌‌‌ای، این فروش همچنان در آذرماه و با گستردگی بیشتری انجام خواهد شد.

حسین هاشمی با اظهار این مطلب خاطرنشان کرد: در این فروش سه روش یک ودیعه‌ای، دو ودیعه‌ای و سه ودیعه‌ای در نظر گرفته شده که به ترتیب خودروها طی فروردین، تیر و آبان ماه سال ۱۳۸۸ تحویل خواهند شد.

او درباره خودروهایی که طی آذر ماه برای تحویل فوری در نظر گرفته شده‌اند، خاطرنشان کرد: پژو روآ بنزینی و دوگانه‌سوز، سمند LX سفارشی و پژو پارس سفارشی برای تحویل‌های ۲۰ تا ۳۰ روزه در نظر گرفته شده‌اند.

او با بیان این‌که علاوه بر روش یاد شده، فروش نقد واقساط نیز در نظر گرفته‌ایم، افزود: در این روش که برای تحویل وانت باردو، روآ و سمند LX سفارشی در نظر گرفته شده ۵۰ درصد مبلغ خودرو را به صورت نقدی و مابقی طی چند چک از مشتری دریافت می‌شود که از این نوع فروش نیز استقبال خوبی شده است.

وی با اشاره به این‌که حدود یک ماه است که دیگر فروش فوری برای خودروهای پژو پارس، پژو۴۰۵ و سمند سورن نداشته‌ایم، افزود: با توجه به تعهدات موجود، این امکان وجود ندارد که بتوانیم برای این خودروها تا دو ماه آینده تحویل فوری و کوتاه مدت داشته باشیم.

وی درباره پژو ۴۰۵SLX نیز توضیح داد: از تعهد دو هزار و ۵۵۰ دستگاهی ما به بانک صادرات، تعداد کمی‌‌‌‌باقی مانده و هنوز این خودرو به بازار عرضه نشده است.

وی فصل پاییز را بهترین فصل برای خرید خودرو ارزیابی کرد و افزود: در حال حاضراختلاف قیمت‌‌‌های خودرو در بازار و کارخانه به حداقل رسیده است، ولی طبق روال همه ساله اواسط آذر و دی ماه دو باره رونق به بازار باز خواهد گشت.

هاشمی‌‌‌‌تاکید کرد: امسال ایران خودرو رکورد فروش خودروهای سفارشی را شکست و در خواست این گروه از خودروها نسبت به سال قبل چهار برابر بیشتر شده است.

او با اشاره به قیمت‌های مختلف محصولات ایران خودرو خاطرنشان کرد: خودروهای ما از محدوده قیمتی ۹ میلیون تومان آغاز می‌شود، ولی در حال حاضر بیشترین تقاضای بازار برای خودروهای ۱۱ تا ۲۰ میلیون تومان است و خیلی از خودروهای ما با توجه به محدوده قیمتی، دارای امکانات بسیار خوبی هستند.