حمیدرضا بهداد

در حالی که امروز سرنوشت نهایی قیمت تندر-۹۰ تعیین شده و وزارت صنایع و معادن رای خود را در این زمینه اعلام می‌کند، گویا خودروسازان داخلی باید خود را برای نبردی دیگر اما خارج از گود وزارت آماده کرده و این بار به مصاف شرکت رنو بروند.

آن طور که مدیرعامل سایپا در حاشیه سومین نمایشگاه بین‌المللی قطعات و مجموعه‌های خودرو عنوان کرد، ظاهرا شرکت فرانسوی در حین عقد قرارداد این خودرو در سال ۸۵ پیش‌بینی‌های لازم را برای افزایش قیمت آن کرده است، به گونه‌ای که طی چند مرحله نرخ قطعات ارسالی به ایران افزایش خواهد یافت. به گفته مهرداد بذرپاش هم‌اکنون خودروسازان داخلی برای افزایش قیمت

تندر-۹۰ تحت فشار رنو قرار دارند.

افزایش سه‌میلیونی قیمت تندر-۹۰

اظهارات مدیرعامل سایپا در شرایطی است که به احتمال فراوان بعد از ظهر امروز کش و قوس میان خودروسازان داخلی و وزارت صنایع در زمینه افزایش نرخ کارخانه‌ای تندر-۹۰ به پایان رسیده و حکم نهایی درباره آن صادر خواهد شد که اگر ماجرا به نفع خودروسازها تمام شده و حرف آنها به کرسی بنشیند، قیمت تمام شده تندر-۹۰ حدود یک‌میلیون و ۶۰۰هزار تومان افزایش می‌یابد هرچند که این پایان داستان نیست و ظاهرا ایران‌خودرو و سایپا باید پس از رد شدن از خان وزارت که به سیاست ثبات قیمت خودرو پایبند است، این بار خود را مهیای عبور از خان دیگری با نام رنو کنند که اتفاقا این یکی عکس سیاست وزارت صنایع را در نظر گرفته و سودای گران‌تر کردن تندر را در سر می‌پروراند. آن طور که مدیرعامل سایپا در حاشیه سومین نمایشگاه بین‌المللی قطعات به خبرنگار ما گفت رنو اصرار دارد بند پیش‌بینی شده در قرارداد تندر مبنی بر افزایش مقطعی نرخ این محصول را هرچه زودتر به اجرا درآورد، چراکه ظاهرا ارسال قطعات با قیمت‌های فعلی دیگر برای این شرکت فرانسوی صرفه اقتصادی ندارد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر رنو فشار زیادی را در زمینه صعود نرخ قطعات تندر به خودروسازان داخلی اعمال می‌کند. مدیرعامل سایپا با بیان اینکه ما باید علاوه بر مذاکره با وزارت صنایع در زمینه افزایش نرخ کارخانه‌ای تندر، با طرف فرانسوی نیز مباحث دیگری را درباره عدم بالا رفتن قیمت قطعات ارسالی این خودرو آغاز کنیم وی افزود: رنو مدعی است با توجه به شرایط فعلی باید نرخ قطعات ارسالی تندر افزایش یابد که چون به افزایش سه میلیون تومانی این محصول می‌انجامد ما زیر بار این ادعا نخواهیم رفت.

اظهارات مدیرعامل سایپا در زمینه ادعای رنو در حالی است که معاون تندر-۹۰ ایران خودرو در گفت‌وگو با خبرنگار ما این موضوع را به نوعی دیگر مطرح کرد. محمدرضا معتمد گفت: تا جایی که بنده مطلع هستم رنو در قرارداد تندر پیش‌بینی‌های لازم را برای افزایش قیمت این محصول تدارک دیده اما این‌گونه نیست که به یکباره و تا این حد (سه میلیون تومان) موجب گران شدن تندر شود وی با بیان اینکه درخواست خودروسازان مبنی بر افزایش قیمت یک میلیون و ۶۰۰هزار تومانی تندر نیز ربطی به رنو نداشته و از نوسان ارزی و صعود نرخ یورو در برابر ریال ناشی می‌شود اظهار داشت: آن‌طور که در قرارداد آمده، هرچند سال یکبار قیمت تمام شده تندر-۹۰ در حدی زیر پنج درصد بالا خواهد رفت که با این وجود سال ۲۰۱۰ پیش‌بینی رنو محقق و تندر از سوی این شرکت فرانسوی گران خواهد شد.

رنو تندر را گران نمی‌کند

همچنین مدیر روابط عمومی شرکت رنو پارس نیز، در زمینه پیش‌بینی‌های در نظر گرفته شده برای افزایش قیمت تندر گفت: ر نو هیچ نقشی در افزایش نرخ تمام شده تندر-۹۰ نداشته و نخواهد داشت بلکه تنها می‌تواند در زمینه صعود و نزول قیمت قطعات ارسالی آن دخالت کرده و بنا به شرایط،‌آن را بالا و پایین کند. علی مددکلالی ادامه داد: ما هر ساله با ایران خودرو و سایپا قراردادی بر سر قیمت قطعات ارسالی منعقد می‌کنیم که بسته به شرایط تورم، نوسانات ارزی و نرخ مواد اولیه، این قرارداد تمدید و یا تعدیل خواهد شد.

دیدار بذرپاش با مدیرعامل رنو

اوایل امسال بود که محمدحسین فقیه معاون وقت تندر-۹۰ ایران خودرو از رایزنی این شرکت با مسوولان رنو برای حذف رنو پارس از زنجیر تامین قطعات تندر - ۹۰ خبر داد وی اعتقاد داشت وجود رنو پارس در شرایطی که قطعه‌سازان داخلی به بلوغ کیفی در تولید رسیده و پیشرفت کرده‌اند دیگر ضرورتی ندارد و با حذف آن مشکل تامین قطعات این محصول نیز از بین خواهد رفت. هر چند که با خروج فقیه از ماجرای تندر، رایزنی‌ها نیز در باب حذف رنو از بابت تامین قطعات به پایان رسید و سرانجام نیافت اما ظاهرا این بار مدیر عامل سایپا قصد دارد راه نیمه تمام ایران‌خودرو را ادامه داده و با حضور در دفتر مدیرعامل رنو پیشنهاد حذف رنو پارس را روی میز کارلوس گون بگذارد. بذرپاش با اشاره به این موضوع گفت: طی دو هفته آینده به پاریس رفته و مذاکراتی را با مدیرعامل رنو انجام خواهد داد.

وی با بیان این که مذاکرات، موارد مختلفی را در بر خواهد گرفت تاکید کرد: محور اصلی گفت‌وگو با گون به قیمت قطعات ارسالی تندر به ایران اختصاص دارد، به نحوی مخالفت خود را با افزایش قیمت مدنظر آنها که گرانی ۳میلیون تومانی تندر را در پی خواهد داشت اعلام می‌کنیم. اظهارات مدیرعامل سایپا در حالی است که تندر -۹۰ با شعار خودرو ارزان قیمت به خط تولید خودروسازان داخل راه یافت اما این شعار هیچ گاه به حقیقت نپیوست. بذرپاش همچنین با بیان این که سایپا نیز خواهان حذف رنو پارس است تاکید کرد: درباره حذف شرکت رنو پارس نیز با مدیرعامل رنو گفت‌وگو خواهم کرد چرا که معتقدم ضرورتی برای ادامه حیات این شرکت وجود ندارد.