گروه خودرو- شرکت زاگرس خودرو، نماینده انحصاری پروتون مالزی، در حالی طی سال جاری اقدام به پیش‌فروش خودرو ویرا کرده که خط تولید آن یک سال پیش توسط مسوولان شرکت پروتون در مالزی متوقف شده است. حال با توقف خط تولید ویرا در کشور مالزی، شرکت زاگرس خودرو برای تولید آن در ایران با مشکل تامین قطعه مواجه شده که این امر منجر به تاخیر در تعهدات این شرکت شده است.

حال طولانی شدن زمان تحویل ویرا موجب شده که شرکت زاگرس خودرو طرح تبدیل این خودرو به GEN۲ را به ثبت‌نام‌کنندگان پیشنهاد کند، هر چند که در صورت موافقت، مشتریان چندین ماه نیز باید در انتظار تحویل GEN۲ بمانند.

این در حالی است که ویرا و GEN۲ از لحاظ قیمتی نیز متفاوت از یکدیگر هستند، به طوری که GEN۲ بر اساس نوع آپشن در حدود ۸ تا ۱۰میلیون تومان از ویرا گران‌تر است.

سیروس غلامی، مدیرعامل شرکت زاگرس خودرو در این زمینه به خبرنگار ما گفت: تولید ویرا به دلیل توقف خط تولید در مالزی و همچنین عدم تامین قطعه با مشکل مواجه شده که در تلاش هستیم این مشکلات را برطرف کرده و پس از جوابگویی به ثبت‌نام‌کنندگان تولید این خودرو را متوقف کنیم.

وی در خصوص طرح تبدیل خودرو ویرا به GEN۲ نیز اظهار داشت: تعهدات ما در قبال ثبت‌نام‌کنندگان در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰دستگاه است که به دلیل طولانی شدن زمان تعهدات طرح تبدیل این خودرو را در نظر گرفتیم و ثبت‌نام‌کنندگان که در این طرح شرکت می‌کنند، از تخفیف ۵میلیون تومانی برخوردار می‌شوند که با توجه به این تخفیف تفاوت قیمت این دو خودرو به ۳ تا ۵میلیون خواهد رسید.

وی در خصوص زمان تحویل GEN۲ به این ثبت‌نام‌کنندگان نیز گفت: اسفند امسال و خرداد ۸۸ برای تحویل خودروی GEN۲ در نظر گرفته شده و ثبت‌نام کنندگان می‌توانند بر حسب تاریخ تکمیل وجه، خودرو خود را در یکی از ماه‌های مذکور دریافت کنند.