ایسنا- نمایندگان فروش ایران خودرو در روسیه با منوچهر منطقی مدیرعامل این شرکت پیشنهادهای مختلفی همچون ایجاد سایت تولید سمند در روسیه را مطرح کردند.

ایجاد تنوع در مدل‌های صادراتی، افزایش حجم خودرو و قطعات یدکی ارسالی و صادرات پژو ۲۰۶ صندوق‌دار با برند ایران خودرو به روسیه از دیگر درخواست‌های آنان بود. منطقی در این نشست پس از شنیدن این پیشنهادات گفت: تولید و حمل منظم خودرو به روسیه، ارسال قطعات یدکی به میزان کافی، تنوع مدل‌های خودرو و عکس‌العمل‌های سریع به بازار مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی خطاب به نمایندگان فروش ایران خودرو در روسیه گفت که می‌توانند ماه مارچ ۲۰۰۹ به ایران آمده و از مدل‌های جدید خودرو بازدید کنند. همچنین حلیم بیلالوف، نماینده فروش محصولات ایران خودرو در بازار روسیه در مورد حضور سمند در بازار کشورش گفت: تاکنون ۱۱هزار دستگاه سمند به روسیه صادر شده است. وی استقبال مشتریان روسی از محصولات ایران‌خودرو را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: خودرو سمند در روسیه دارای سه سال یا ۱۰۰هزار کیلومتر گارانتی خدمات پس از فروش دارد.

بیلالوف همچنین با اشاره به اینکه خریداران روسی از خدمات پس از فروش سمند رضایت کامل دارند، اظهار داشت، با عرضه بیشتر محصولات ایران‌خودرو و تنوع خدمات، می‌توانیم فروش بیشتری در این کشور داشته باشیم. نماینده فروش ایران‌خودرو در روسیه مهم‌ترین رقبای سمند در بازار سمند را محصولات ژاپنی و کره‌ای عنوان کرد.