آلفارومئو به جمع خودروسازان الکتریکی پیوست

از مدل جدید ۳۳ استراداله تنها ۳۳ دستگاه ساخته خواهد شد. قیمت این خودرو معلوم نیست و مدیر کارخانه گفته فعلا قیمت را اعلام نخواهد کرد اما رسانه‌ها قیمت پایه خودرو را بین ۲ تا ۳میلیون دلار تخمین زده‌اند. پروژه ساخت این خودرو در سال ۲۰۲۱ آغاز شد.آلفارومئو می‌گوید سال گذشته و هم‌زمان با برگزاری مسابقات فرمول یک در ایتالیا، طرح‌هایی از آن را به برخی از مشتریان نشان داده و همه مدل‌ها را در دو هفته پیش‌فروش کرده است. قرار است اولین دستگاه سال ۲۰۲۴ و همزمان با پنجاه و هفتمین سالگرد رونمایی از مدل کلاسیک به اولین مشتری تحویل داده شود. ۳۲ خودروی دیگر به‌مرور تا سال ۲۰۲۶ ساخته خواهند شد.۳۳ استراداله روی پلتفرمی ساخته شده که مازراتی با آن مدل اسپرت خود، MC۲۰، را ساخته است.

هر دو کارخانه عضوی از گروه خودروسازی استلانتیس هستند و آلفارومئو از این فرصت استفاده کرده تا برای صرفه‌جویی در هزینه ساخت از پلتفرم مازراتی استفاده کند. این خودرو علاوه بر موتور الکتریکی با موتور بنزینی هم ساخته می‌شود. قدرت مدل بنزینی ۶۲۰ اسب‌بخار و قدرت مدل الکتریکی ۷۵۰ اسب‌بخار است. آلفارومئو می‌گوید حداکثر سرعت هر دو مدل ۳۳۳کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰کیلومتر در ساعت کمتر از سه ثانیه است.

اتاق ۳۳ استراداله به خواست خریداران بسیار ساده طراحی شده و تلاش شده تا فناوری‌های مدرن در پشت طرحی کلاسیک و آنالوگ مخفی شوند. هیچ دکمه‌ای روی فرمان نیست و همه کلید‌ها و سوییچ‌ها روی کنسول و سقف گذاشته شده است. ساخت خودرو به کارخانه ایتالیایی «تورینگ سوپرلاجرا» سپرده شده که سابقه‌ای طولانی در تولید خودرو‌های سفارشی دارد.ژان- فیلیپ ایمپراتو، مدیر آلفارومئو، وعده داده این کارخانه در سال‌های آینده مدل‌های سفارشی دیگری هم تولید خواهد کرد.