موتمنی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت‌ها در بازار خودرو میانگین بین ۳ تا ۱۵‌میلیون تومان کاهش یافته است. وی گفت: پراید ۱۱۱ از ۱۸۸‌میلیون تومان به ۱۸۵‌میلیون تومان، پراید ۱۳۱ از ۱۷۲‌میلیون تومان به ۱۶۹‌میلیون تومان، ساینا دنده‌‌‌ای از ۱۹۶‌میلیون تومان به ۱۹۳‌میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۲۷۰‌میلیون تومان به ۲۶۴ تا ۲۶۰‌میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ از ۳۳۵ میلیون تومان به ۳۲۵ تا ۳۲۰‌میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار از ۱۸۱‌میلیون تومان به ۱۷۸‌میلیون تومان و پژو پارس ساده از ۲۸۰‌میلیون تومان به ۲۷۰‌میلیون تومان رسیده است.

وی در مورد روند عرضه خودرو نیز گفت: هنوز عرضه خودرو زیاد نشده است. این در حالی است که اگر عرضه زیاد بود و مثلا امروز ‌هزار خودرو به بازار تزریق می‌‌‌شد، قیمت پایین‌تر هم می‌آمد.

موتمنی تصریح کرد: در سال ۹۷ قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نزدیک به ۱۰‌میلیون تومان با قیمت کارخانه فاصله داشت اما امروز این فاصله قیمتی به ۱۵۰‌میلیون تومان رسیده است. به گفته وی، در صورت آزاد شدن واردات خودرو، حتی با دلار ۲۷‌هزار تومان و تعرفه بالا، قطعا منحنی قیمت خودرو رو به نزول خواهد رفت. موتمنی در نهایت تاکید کرد: در حال حاضر اصلی‌ترین مشکل بازار خودرو عرضه کم است که با تقاضا همخوانی ندارد. در حالی که اگر عرضه متناسب با تقاضا باشد، قیمت‌های نجومی شکل نمی‌گیرند.