پیتر نوتا از اعضای هیات‌مدیره ب‌ا‌م‌و در نشست خبری گفته است باور دارد مدل‌های هیبریدی هنوز نقش بسیار کلیدی و مهم برای مشتریانی دارند که دسترسی آنها به شارژر خیلی آسان نیست و نباید دغدغه در راه ماندن پیدا کنند. نوتا همچنین گفت مدرن‌سازی و بهینه‌سازی خودروهای بنزین‌سوز هم گام مهم دیگری است که به توسعه پایدار این خودروساز در صنعت خودرو کمک می‌کند. به گفته وی دوران گذار از بنزینی به برقی طولانی است و به کمک خودروهای هیبریدی و موتورهای بهینه شده «می‌توان در پایگاه مشتریان تغییر ایجاد کرد.» ب‌ام‌و جزو خودروسازانی است که سال‌ها است به دامنه وسیع و تنوع زیاد فناوری‌ها در محصولاتش سرمایه‌گذاری کرده است و به هیچ عنوان فقط روی خودروهای باتری‌دار یا تمام برقی تمرکز ندارد و معتقد است برای کاهش آلاینده‌ها فقط ممنوعیت خودروهای بنزین‌سوز کارساز نیست.

با این حال هدف‌گذاری این خودروساز تا سال ۲۰۳۰ [در طول دهه پیش‌رو] تولید و فروش نیمی از خودروها با فناوری‌های تمام برقی است. با این حال در همه موقعیت‌ها تاکید دارد که نبود زیرساخت سهل و آسان برای شارژ خودروهای برقی همچنان بزرگ‌ترین مانع گسترش خودروهای برقی و استقبال مردم از آنها است.  

در ماه نوامبر امسال، فروش محصولات ب‌ام‌و کمی نسبت به مدت مشابه سال گذشته پایین‌تر بوده است چون معضل کمبود یا نبود تراشه‌[پردازشگرهای نیمه هادی] همچنان بر صنعت خودرو و زنجیره تامین خودروسازان سایه انداخته است. با این حال این خودروساز آلمانی اطمینان کامل دارد که گردش مالی این شرکت در سال ۲۰۲۱ به‌طور قطع و یقین از سال گذشته بالاتر خواهد بود.  به گزارش کلین تکنیکا بین ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۱، ب‌ام‌و ۵۹هزار و ۶۸۸ دستگاه خودروی برقی و ۱۷۱هزار و ۸۸۷ هیبریدی قابل شارژ با پریز برق در دنیا فروخت.

شرکت خودروسازی ب‌ام‌و از پیشگامان حضور در دسته‌بندی خودروهای تمام برقی است که محصولش به تولید انبوه رسیده و به مشتریان تحویل شده است. از جمله محصولات برقی این شرکت می‌توان به i۳ و i۸ اشاره کرد. امسال هم خودروی سدان i۴ و شاسی‌بلند iX را به بازار آمریکا معرفی کرد.

فروش این محصولات تازه از ماه گذشته شروع شده است. سال آینده هم سری۷ تمام برقی و ایکس۱ برقی به بازار معرفی می‌شوند. سال ۲۰۲۳ هم سری۵ ب‌ام‌و برقی به بازار دنیا معرفی می‌شود. تا سال ۲۰۳۱ قرار است ۱۰ میلیون دستگاه خودروی تمام برقی با برند ب‌ام‌و در خیابان‌ها و جاده‌های دنیا تردد کنند.