با ورود ۵۰ دستگاه کامیون کشنده پرمیوم، واردات کامیون رنو تراکز فرانسه به ایران آغاز شد. مدیر فروش رنو تراکز در ایران در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام این خبر افزود: تا پایان سال ۲۰۰۶ حدود ۳۰۰ دستگاه کامیون رنو پرمیوم و کراکس وارد ایران می‌شود و شرکت آریا دیزل در ایران نیز مسوول فروش و خدمات پس از فروش این کامیون‌ها در ایران است.

مهران علیزاده، همچنین گفت: شرکت رنو تراکز برنده مناقصه بنیاد مسکن در ایران برای بازسازی بم شده و قرار است در قراردادی به ارزش تقریبی ۵/۲میلیون دلار ۳۶ دستگاه کامیون میکسر بوتن به کشورمان تحویل دهد، ضمن اینکه حدود ۲۰۰ دستگاه کامیون مناقصه قبلی برای مناطق زلزله‌زده نیز تحویل داده شده است.

شرکت آریا دیزل برای فروش سه محصول رنو تراکز در ایران مجوز وزارت بازرگانی را دریافت کرده است. این شرکت قصد دارد پس از واردات کامیون‌های سنگین رنو، آنها را در ایران تولید کند و با واردات سه کامیون سنگین پرمیوم، کراکس و کمپرسی رنو، آنها را در ایران به فروش برساند و پس از دو سال نیز این کامیون‌ها را در ایران تولید کند.

پیش‌تر، رمی ‌موریزه، مدیر رنو تراکز در ایران، گفته بود: برای خودروهای تجاری بالای ۱۹ تن در ایران تقاضای بالایی وجود دارد و ما نمی‌توانیم از این بازار به سادگی بگذریم و ما برای این کار شریک جدیدی در ایران انتخاب کردیم. هم‌اکنون قرار است بر روی سه مدل با شرکت آریادیزل همکاری کنیم که مدل‌های کراکس کمپرسی، کراکس کشنده و پرمیوم مدل‌های جدید هستند و این در حالی است که فروش مدل پرمیوم (جدیدترین مدل کامیون‌های رنو تراکز) به تازگی در اروپا آغاز شده است. گفتنی است، شرکت‌های رنو تراکز و آریا دیزل سعی دارند پس از واردات تعدادی کامیون، تولید محصولات سنگین رنو تراکز را در ایران آغاز کنند.