به گفته غلامحسین اخلاقی، در وانت آریسان بهبود یافته، با بهره‌گیری از موتور عرضی و انتقال قدرت به چرخ‌های جلو، ضمن حذف گاردان و دیفرانسیل و استفاده از اکسل جدید، ارتقای کیفی صورت گرفته و میزان ورود صدا به داخل کابین نیز به‌صورت محسوسی کاهش یافته است. همچنین از منظر میزان آلایندگی و قدرت نیز، علاوه بر بهبود قابل ملاحظه عملکردی موتور و اخذ همه استانداردهای اجباری، کاهش مصرف سوخت نیز حاصل شده است.

اخلاقی خاطرنشان کرد: با بهره‌مندی از طراحی و ساخت شاسی یکپارچه جدید در آریسان بهبود یافته، محصول از استحکام بهتر و بالاتری برخوردار است. از نظر تنوع رنگ نیز با توجه به اینکه خط تولید این محصول از ایران‌خودرو دیزل به سایت خراسان منتقل شده، از قابلیت‌های سالن رنگ خراسان برای تنوع بخشیدن به رنگ‌های این محصول متناسب با تقاضای مشتریان استفاده مطلوب خواهد شد.

مدیر پروژه وانت آریسان، از نصب سنسور دنده عقب در این محصول خبر داد و گفت: برخورداری از چراغ مه‌شکن در قسمت جلوی خودرو، بهبود در وضعیت تعلیق و ترمز، ارتقای سیستم سرمایش و گرمایش، تعویض صندلی‌ها و حذف زاپاس‌بند از پشت صندلی شاگرد و انتقال به زیر اتاق بار همراه با حذف کانال گیربکس که افزایش فضای کابین و راحتی سرنشین را فراهم کرده، از جمله بهبودها و ارتقاهای صورت‌گرفته در این محصول است.

وی با بیان اینکه برای تولید ۵۰۰۰ دستگاه وانت آریسان برای امسال برنامه‌ریزی شده است، گفت: برای سال آینده نیز ۱۰هزار دستگاه از این محصول تولید خواهد شد و پس از عرضه و بر اساس تقاضای بازار، قابلیت ارتقای ظرفیت تولید تا ۳۰ تا ۳۵هزار دستگاه در سال فراهم خواهد بود.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند