به گزارش سایپانیوز، شرکت خودروسازی ولوو و فناوری‌های لومینار با هم شراکت تجاری شکل دادند. با این شراکت، شرکت لومینار سامانه‌های خود را که ترکیبی از سخت‌افزار و نرم‌افزار و همچنین سنسور و لیدار (ترکیبی از لیزر و رادار) است، روی پرچمدار محصولات ولوو به صورت استاندارد پایه نصب خواهد کرد که بخشی از سیاست خودران‌شده خودروها در این شرکت خودروسازی است.

لومینار در ماه مه هم خبری را در مورد همکاری با ولوو منتشر کرده بود، اما قرار بود محصولات لومینار به صورت اختیاری و در صورت درخواست مشتری روی خودروهای ولوو نصب شوند. حالا دیگر قرار است این سامانه به صورت نصب در کارخانه در نظر گرفته شود. اگر قرار باشد مشتریان از امکانات این سامانه استفاده کنند، باید مشترک شوند و حق اشتراک بپردازند. این سامانه در بزرگراه‌ها خودرو را از توجه راننده بی‌نیاز می‌کند و حتی راننده مجبور نیست حواسش به جاده باشد؛ در حالی که همه خودروهایی که مجهز به سامانه‌های خودران هستند، به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنند که راننده مسوولیت کامل را به سامانه‌های خودرو بسپارد. بعد از اشتراک،‌ این سامانه فعال می‌شود و به جز قابلیت‌های ایمنی، بقیه کارکردهای این سامانه به صورت اشتراکی به مشتریان عرضه خواهد شد. به بیان دقیق‌تر، کارکرد ترمز اضطراری خودکار یا حفظ خودرو بین دو خط جزو بخش‌های ایمنی است و برای آن حق اشتراک دریافت نمی‌شود.

در این شراکت تجاری، لومینار بدون شک برنده این ماجرا است و این موضوع در ارزش سهام آن هم انعکاس یافته است. ارزش سهام لومینار با ۱۳درصد افزایش به ۹۵/ ۲۳دلار به ازای هر سهم رسیده است. از این به بعد، داده‌های گردآوری‌شده از طریق سنسورها، لیزر و رادار خودروهای مجهز به این سامانه، در اختیار لومینار قرار می‌گیرد که می‌تواند از آن برای بهبود نرم‌افزارهای خود استفاده کند. این سامانه مثل اپلیکیشن‌های موبایل می‌تواند به صورت اینترنتی روزآمد شود.

ولوو هنوز مشخص نکرده است که سامانه جدید چقدر به قیمت محصولات آن می‌افزاید و میزان حق اشتراک این سامانه‌ها چقدر است. سامانه آیریس (Iris) لومینار که هم مجهز به رادار، لیزر و سنسور است در محصولات جایگزین XC۹۰ نصب می‌شود که سال آینده به بازار می‌آید و به گفته لومینار «دید بهتری از محیط اطراف» به راننده می‌دهد. ولوو همیشه می‌خواهد به‌عنوان ایمن‌ترین خودروساز دنیا شناخته شود؛ هکان سامئولسن (Hakan Samuelsson) می‌گوید: «خودروهای ولوو همیشه راهبر عرصه ایمنی بوده‌اند. اکنون با اضافه شدن سامانه‌های لومینار سطح جدیدی از ایمنی در محصولات ولوو معرفی خواهد شد. با اضافه شدن این سخت‌افزار از کارخانه به‌عنوان استاندارد پایه، می‌توانیم به‌طور دائم ویژگی‌های ایمنی را به صورت اینترنتی بهبود دهیم و سامانه‌های خودران پیشرفته را معرفی و با این کار راهبری خود در ایمنی را حفظ کنیم.»

لیدار که با کمک لیزر و رادار نور را می‌سنجد و ردگیری می‌کند، به سامانه‌های اندازه‌گیری فاصله مجهز است و می‌تواند محیط اطراف را به‌خوبی حس کند و جلوی برخورد با هر چیز یا هر فردی را در مسیر بگیرد. تا به حال نصب این سامانه‌ها به دلیل گرانی در خودروهای شخصی مطرح نبود، اما به‌تدریج با سرشکن شدن قیمت‌ها و رسیدن به مقیاس‌های اقتصادی، امکان تولید آنها به قیمت ۱۰۰۰دلار به ازای هر خودرو فراهم شده است. آستین راسل (Austin Russell) مدیرعامل لومینار در مصاحبه با سی‌ان‌بی‌سی گفته است: «این اولین بار است که به صورت استاندارد کارخانه‌ای، سامانه لومینار در خودروها نصب می‌شود و به یقین آخرین بار هم نخواهد بود.» سامانه لومینار امکان افزوده‌شدن به پلت‌فرم‌های خودروهای برقی را هم دارد.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند