دلیل این اعتصاب عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از سوی مقامات این گروه خودروسازی است که کارگران مدعی هستند، جان آنها را به خطر انداخته است.البته رنو نیسان در این مسیر تنها نیست و کارگران خودروسازی‌های دیگر نظیر فورد و هیوندای هم طی هفته گذشته به خاطر عدم رعایت موارد ایمنی بهداشتی در کنترل پاندمی کرونا دست به اعتصاب زده بودند.

اتحادیه کارگران رنو نیسان در این باره اعلام کرده که حضور کارگران در کارخانه ایمن نیست. دو منبع آگاه هم گفته‌اند که نماینده اتحادیه کارگری هم تلاش خواهند کرد که خواسته‌های خود را با مقامات این دو شرکت خودروسازی مطرح کرده و به خواسته‌های خود برسند. به رغم شکایت گسترده کارگران نسبت به عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در شرکت‌های خودروسازی اما دولت هند چند روز پیش گفته بود که کارخانه‌ها می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

از سوی دیگر شرکت‌ها هم می‌گویند در صورت بروز هرگونه وقفه نمی‌توانند به تعهدات خود در فروش عمل کنند. نمایندگان کارگران می‌گویند: نه تنها در کارخانه‌ها فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت نمی‌شود، بلکه شرکت‌ها هیچ کمکی به خانواده کارگرانی که جان خود را به خاطر شیوع ویروس کرونا از دست داده‌اند، نکرده و در حوزه درمان کارگران کروناگرفته هم کاری نمی‌کنند.به شهر چنای که مرکز ایالت تامیل نادو، مرکز خودروسازی هند است و از آنجا که شهر دیترویت در آمریکا هم مرکز خودروسازی این کشور است، لقب دیترویت هند داده شده است. حالا بنا به آنچه گفته شد این شهر چند روزی است که درگیر اعتراض و اعتصاب کارگران کارخانه‌های خودروسازی است.نمایندگان اتحادیه کارگری می‌گویند: گروه رنو نیسان حتی قبول نکرده که فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند