عدم تامین به موقع قطعه توسط یکی از شرکت‌های سازنده قطعات به‌دلیل مشکلات و محدودیت‌های جاری، تامین برخی قطعات خودروها از جمله نمایشگر شاهین، تجاری‌سازی و تکمیل و تحویل این خودروها را براساس زمان اعلام‌شده در قرارداد با تاخیر مواجه کرده است.

بر این اساس با دستور ویژه مدیرعامل گروه سایپا و طی یک برنامه‌ریزی فشرده اقدامات فنی و مهندسی برای ایجاد امکان نصب یک نمایشگر دیگر عملیاتی شد و در حداقل زمان مالتی‌مدیای سراتویی (ساخت کشور کره جنوبی) روی تعدادی از شاهین‌های تولیدی نصب شد و مشتریانی که نوبت تحویل خودرو آنها فرا رسیده بود، با استقبال از این ابتکار و ثبت موافقت در سایت سایپا خودروی خود را تحویل گرفتند.

با توجه به احتمال ادامه مشکلات موجود در تامین این قطعه توسط سازنده تا مدتی دیگر، سایپا اعلام کرده است که سایر خریداران شاهین نیز درصورت تمایل می‌توانند خودروی خود را با نمایشگر سراتویی تحویل بگیرند.

بااعلام گروه خودروسازی سایپا، همزمان با اتخاذ و اجرای این تصمیم برای تکمیل و تحویل خودروهای شاهین، تلاش برای تامین قطعات از پیش برنامه‌ریزی شده برای شاهین با جدیت ادامه دارد.

نمایشگر جایگزین‌شده در محصولات شاهین که مشتریان حق انتخاب آن را دارند، ساخت کره جنوبی است و بر اساس استاندارد کیفی و الکتریکی شرکت کیا طراحی شده است. از نظر ابعاد صفحه نمایش، مانیتور سراتویی مشابه نمایشگر قبلی بوده و قابلیت اتصال به دوربین دنده عقب، درگاه‌های ورودی مختلف، پخش فرمت‌های مختلف تصویری و صوتی، رهیاب ماهواره‌ای، قابلیت اتصال مستقیم به تلفن‌های همراه آی‌فون و سیستم عامل‌های iOS و… را دارد. همچنین قیمت، گارانتی و ضمانت کیفی نمایشگر سراتویی بیشتر از نمایشگر دیگر است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند