مدت زمان اجرای این پروژه ۲۴ ماه است و طی آن ۱۲۰۰تن آهک و دولومیت در روز بر مبنای تکنولوژی کوره‌های PFR به ظرفیت تولید فعلی این کارخانه اضافه خواهد شد. محصول خروجی این کوره‌ها به عنوان مواد اولیه تولید، برای ذوب فولاد در کارخانه فولاد مبارکه و سایر کارخانه‌های ذوب فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شرکت تام از اوایل تابستان ۹۹ در مراحل پیش ارزیابی این مناقصه حضور پیدا کرد و ضمن مذاکره با شرکت‌های تکنولوژی در این زمینه، آماده رقابت با ۱۵ شرکت صاحب نام معدنی دیگر برای حضور در این مناقصه بزرگ شد. پس از تهیه و ارائه پیشنهاد در انتهای پاییز ۹۹ و پس از بررسی فنی پیشنهادها توسط کارفرما، پیشنهاد شرکت تام به همراه چهار شرکت دیگر واجد شرایط لازم برای بازگشایی پاکت مالی شناخته شد که البته در این بین، بالاترین امتیاز فنی به پیشنهاد شرکت تام تعلق گرفت. نهایتا با توجه به بهینه‌سازی‌های انجام شده در طرح، بهترین قیمت پیشنهادی هم متعلق به شرکت تام بود. لذا در بهمن‌ماه ۹۹ شرکت تام به عنوان برنده مناقصه انتخاب شد.

سر انجام پس از انجام مذاکرات فشرده با کارفرمای این طرح، قرارداد پروژه مذکور با حضور مدیران ارشد شرکت‌های تام و فولاد سنگ مبارکه اصفهان به امضا رسید و هم اکنون شروع آن به شرکت تام ابلاغ شده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند