سخنگوی این کمپانی اعلام کرد که «شرایط جدید استلانتیس برای تمرکز بر روی بازار آمریکا، ما را وادار کرد که روی برندهای موجود در بازار تمرکز کنیم. در نتیجه گزینه استلانتیس، تمرکز بر آلفا رومئو خواهد بود.»  پیش از این بسیاری منتظر بودند پژو راهی آمریکا شود، تا بازار راکد این خودرو در اروپا را جبران کند. پژو تا اوایل دهه ۹۰میلادی در آمریکا به فروش می‌رفت و از سال ۲۰۱۷ در تلاش است تا به این بازار برگردد. تلاشی که احتمالا برای مدتی طولانی متوقف خواهد شد.

در پی این تصمیم، مدیر عامل استلانتیس گفت: « بهتر است که ما استعداد ، سرمایه و توانایی مهندسی شرکت استلانتیس را به مارک‌های موجود منتقل کنیم تا بتوانیم آنچه را که باید، بهبود ببخشیم و در جایی که باید شتاب کنیم، به خود سرعت بخشیم؛ زیرا ما در حال حاضر، حضوری بسیار قوی در این بازار داریم»

آلفارومئو اما در آمریکا با مشکلاتی روبه‌رو است؛ گرچه این برند از سوی منتقدان تحسین شد؛ اما فروش آن چشم‌گیر نبود و در سال ۲۰۲۰ رشد متوسطی داشت. فروش این برند تنها کمی از یک درصد بیشتر بود؛ اما باید توجه داشت که بازار خودرو در سالی که گذشت به طور کلی، کاهشی ۱۵درصدی را تجربه کرد؛ با این حال رشد آلفارومئو برای صاحبان این شرکت، کمتر از پیش‌بینی‌ها بود. مدیران استلانتیس امیدوارند با تمرکز بر این برند، رونق را به آن بازگردانند.

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند