محسن صالحی‌نیا، با اشاره به دستاوردهای مناسب خودروسازی در تعمیق و گسترش ساخت داخل قطعات، تامین نقدینگی برای تزریق به موقع به زنجیره تامین و قطعه‌سازان خودرو و اجرای طرح‌های توسعه محصول و فناوری را ضرورتی کلیدی برشمرد.

وی افزود: امروز با وجود متنوع بودن شیوه‌های تامین منابع مالی خودروسازان، اما در نهایت سهم پشتیبانی نهادهای پولی و بانکی در این زمینه بسیار اثر‌گذار است که با مشارکت موثر این حوزه شاهد استمرار مثبت تولید خودرو، افزایش عرضه به مصرف‌کنندگان نهایی و منطقی شدن قیمت‌ها در بازار و کارخانه با هدف پاسداری از حقوق مشتریان و تولیدکنندگان خواهیم بود.

معاون وزیر صنعت، رفع کاستی‌های ناشی از زیان انباشته صنعت خودرو و حفظ روند صعودی شمارگان تولید را مستلزم تعامل بیش از پیش بخش صنعت و حوزه‌های مالی کشور برشمرد.

صالحی‌نیا همچنین اقدام‌های طراحی و توسعه پلت‌فرم و مشترک‌سازی حداکثری قطعات با رعایت کیفیت و تنوع مورد نظر مشتری را مسیر مناسب کاهش هزینه‌های تولید خودرو بیان کرد که در حال انجام است.

وی گفت: طراحی و تولید گونه‌های کم‌مصرف موتور و بهبود قوای محرکه در چارچوب صرفه‌های واحد مقیاس و همچنین در مسیر کاهش مصرف سوخت و بهبود کیفی در محصولات خودروسازان انجام شده است.

پیش‌تر وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود: تولید خودرو در کشور تا خردادماه سال آینده بیش از ۵۰ درصد افزایش می‌یابد، بررسی آمارهای منتشره سامانه کدال حاکی از تولید ۷۳۰ هزار و ۷۸۷ دستگاه خودرو توسط ایران‌خودرو، سایپا و پارس‌خودرو از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند