اما دلیل آنکه در نمایشگاه‌های فروش خودروی بازار آمریکا از همین حالا اودیسه مدل ۲۰۲۲ به نمایش درآمده، این است که آپشن جارو برقی از فهرست آپشن‌های خودروی اودیسه مدل ۲۰۲۱ خارج شده است: دلیل آن هم ساده است، زنجیره تأمین قطعات این خودرو ساز  قادر به تأمین نیست.

سخنگوی هوندا هم در مصاحبه با مجله درایو گفته است: «عرضه مدل سال جدید خودروها در تمامی خودروها با هم متفاوت است و از مدلی به مدل دیگر فرق می‌کند که دلایل متعددی دارد و بعضی از این عوامل از کنترل خودروساز خارج است. ما مجبور به معرفی مدل ۲۰۲۲ اودیسه در اوایل سال ۲۰۲۱ شده‌ایم چون آپشن جاروبرقی هوندا به دلایل مشکلات تأمین دیگر در اودیسه اِیلیت مدل ۲۰۲۱ ادامه پیدا نمی‌کند.»هوندا اعلام کرده است که از تاریخ ۱۲ ژانویه سال ۲۰۲۱ اودیسه مدل ۲۰۲۲ عرضه می‌شود. طبیعی است که مشتریان سوال می‌کنند هنوز آخر سال ۲۰۲۱ هم نشده که مدل سال ۲۰۲۲ قابل‌خریدن شده است. در حال حاضر پنجمین نسل اودیسه به بازار عرضه شده و بین مدل‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ تفاوت زیادی وجود ندارد.

حالا که هوندا دیگر نمی‌تواند جاروبرقی برای این مینی ون‌های اودیسه تأمین کند، بی سر و صدا این آپشن را از مدل ۲۰۲۲ حذف کرده است. این آپشن در دو تریم تورینگ و ایلیت به کار رفته بود. حالا دیگر برای هیچ مدلی آپشن جاروبرقی در دسترس نیست. اینکه آیا در آینده امکان تأمین این آپشن محبوب وجود دارد یا خیر هم معلوم نیست.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند