به گزارش سایپانیوز، نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۲۱ لغو شده است. اول صحبت از آن بود که به جای زمستان در تابستان ۲۰۲۱ [تقریبا حوالی شهریور] برگزار شود اما حالا بانیان و برگزارکنندگان این نمایشگاه می‌گویند  اصلا در سال ۲۰۲۱ نمایشگاه دیترویت برگزار نمی‌شود. 

حالا پیشنهاد شده است که 21 تا 26 سپتامبر (30 شهریور تا 4 مهر) در فضایی باز، رویدادی تحت عنوان «موتور بِلا»

 Motor Bella برنامه‌ریزی و اجرا شود. دو روز اول برای حرفه‌ای‌های صنعت و خبرنگاران در نظر گرفته شود و روزهای بعد برای بازدید عمومی. مکان آن را هم در پونتیاک ایالات میشیگان در فضای بازی به وسعت 87 هکتار در نظر گرفته‌اند تا خودروسازان به نمایش دستاوردها و نوآوری‌های خود بپردازند. این فضای نمایشگاهی که در M1 Concourse قرار دارد یک پیست مسابقه 5/ 1 مایلی هم دارد؛ مزیتی که مکان اصلی نمایشگاه دیترویت از آن محروم است.

راد آلبرتز Rod Alberts مدیر موتور بِلا می‌گوید:این مکانِ کاملا رو باز که می‌تواند میزبان فعالیت‌های مملو از آدرنالین باشد، مکان مناسبی برای نمایش فناوری‌ها است و علاوه بر نور و صدا می‌تواند بوی دنیای حمل و نقل نوین را به مشام بازدیدکنندگان برساند. همان طور که از نام آن می‌توان حدس زد، موتور بِلا در اصل یک رویداد نمایشگاهی برای خودروهای کلاسیک و سوپرکارهای بریتانیایی و ایتالیایی بود. حالا که نمایشگاه بین‌المللی دیترویت تعطیل است، فرصتی برای برندها از همه ملیت‌ها با انواعی از قوای محرکه و انواعی از طراحی است که توانایی‌های خود را به رخ بکشند.

داوگ نورث Doug North رئیس هیات مدیره موتور بِلا می‌گوید: «با برنامه جدیدمان برای 2021، مفهوم موتور بِلا به سطحی بالاتر ارتقا پیدا می‌کند که در آنها برندهای متنوع و شیوه‌های نوین حمل و نقل معرفی می‌شوند و در آن هم از برندهای وطنی حضور دارند هم برندهای بین‌المللی و علاوه بر خودروهای روز، خودران‌ها،‌ خودروهای سوپر با عملکرد [قدرت،‌ سرعت و شتاب] بالا و طیف بین آن شرکت می‌کنند. این رویداد پر از تحرک و مرتبط با حرکت و حمل و نقل نوین است. این نمایشگاه به شرکای تجاری نمایشگاهی هم فرصت می‌دهد برندها، محصولات و فناوری‌های خود را با قیمتی منطقی در فضایی کاملا رو باز و شبیه به جشنواره به نمایش بگذارند.»

حتی پیش از آنکه ویروس کرونا گسترش پیدا کند،‌ نمایشگاه‌های خودرو به شکل فضای بسته، مزیت‌ها و رونق خود را از دست داده بود. از سال 2018 برخی از خودروسازان برتر در دنیا، خودداری از حضور در برخی نمایشگاه‌ها را به شکل جدی در دستور کار خود قرار داده بودند. در برخی از موارد به نظر می‌رسد تغییر رفتاری که کرونا به مردم دنیا تحمیل کرده، خالی از لطف نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند