سیدجواد سلیمانی در مراسم امضای تفاهم‌نامه تامین ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون شهری بین اتحادیه اتوبوسرانی شهری کشور و گروه خودروسازی سایپا گفت: گروه خودروسازی سایپا در تولید خودروی تجاری رتبه اول کشور را دارد، به این جهت پتانسیل خوبی در نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی وجود دارد که وزارت کشور و سایر نهادها می‌توانند از آن بهره ببرند.

 مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا اظهارکرد: تفاهم‌نامه تامین ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس درون‌شهری بین دو مجموعه سایپا است که ۵۰۰ دستگاه آن قرار است توسط سایپا دیزل و ۵۰۰ دستگاه دیگر توسط زامیاد تولید شود، اما قطعا ظرفیت مجموعه‌های یاد شده بیشتر از این است که در صورت سفارش وزارت کشور می‌توان در راستای تامین آن اقدامات لازم را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه گروه خودروسازی سایپا توانایی این را دارد که اتوبوس‌های سفارش داده شده را در سه مدل دیزلی، گازسوز و برقی تامین کند، گفت: محصولات گروه خودروسازی سایپا مطابق با استانداردهای جاری کشور و ضوابط محیط‌‌زیست است.

سلیمانی تصریح کرد: برنامه‌ریزی ما این است که تا سه ماه آینده حداقل ۲۰ درصد سفارش کلی را به وزارت کشور تحویل دهیم تا بتوان در مسیر نوسازی ناوگان حمل‌ونقل کشور گام برداشت.

وی با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا در خودروهای تجاری پروژه‌های بزرگ و ملی دارد، گفت: به‌زودی وانت جدید سه محوره سایپا رونمایی خواهد شد و این آمادگی وجود دارد که به درخواست تمام ارگان‌ها در راستای نوسازی وتامین ناوگان پاسخ دهیم.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: این گروه خودروسازی (سایپا دیزل، زامیاد و ایران‌کاوه) سالانه ظرفیت تولید ۳ هزار دستگاه اتوبوس را دارد از این رو وزارت کشور می‌تواند سهم سایپا را در نوسازی ناوگان فرسوده حمل‌ونقل عمومی افزایش دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند