فورد اینترسپتور:این خودرو دارای فضای باز داخلی زیادی است و آن را برای استفاده در نیروی پلیس ایده‌آل می‌سازد. این خودرو شش سیلندر و هیبریدی است و استحکام بدنه بسیار بالایی دارد.

مرسدس بنز ام ال ۳۵۰:این خودروی لوکس غالبا در نقاط اشرافی آمریکا از جمله بورلی هیلز مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخستین سری این خودروها توسط معامله‌گران خودرو در کالیفرنیا به پلیس اهدا شد.

پورشه ۹۱۱:یکی از لوکس‌ترین خودروهای پلیس دنیا که از سال ۲۰۱۷ وارد خدمت در راهنمایی و رانندگی اتریش شد. استفاده از پورشه در اتریش سابقه طولانی دارد اما نخستین استفاده گسترده از تولیدات این شرکت در سال ۲۰۰۶ بود که ناوگانی از خودروهای پورشه توسط وزارت کشور اتریش مورد استفاده قرار گرفت.

بنز کلاس E:کلاس سری ‌ای اخیرا جایگزین خودروهای فورد و هولدنز در استرالیا شده است.

بی ام و‌ای ۸:تعداد کمی از این خودرو در پلیس چک به کار می‌رود و اخیرا تصادف یکی از آنها بسیار خبرساز شد.

آئودی تی تی:با توجه به فضای داخلی کم و جنبه اسپرت این خودرو، استفاده از آن در نیروی پلیس کمی عجیب است اما خودروهای آلمانی محبوبیت بالایی در مجارستان دارند.

لامبورگینی هوراکان:دیدن خودروهای لوکس پلیس در ایتالیا خیلی نامتداول نیست به ویژه آنکه بسیاری از لوکس‌سازان مطرح جهان در ایتالیا هستند.

دوج چارجر:یکی از نیرومندترین خودروها که توان موتور بالا، استفاده از آن را در شرایط آب و هوایی ویژه کانادا ایده‌آل ساخته است.

بوگاتی ویرون:در شرایطی که خرید این خودرو برای بسیاری از اشخاص دست‌نیافتنی است، استفاده از آن در پلیس امارات، آن را به لوکس‌ترین ناوگان خودرویی پلیس دنیا تبدیل کرده است.

تسلا سری اس: لوکزامبورگ بالاترین سرانه درآمدی دنیا را دارد پس احتمالا دیدن خودروهای تسلا در نقش خودروهای پلیس خیلی هم غافلگیرکننده نخواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند