وی از خودروسازان و ایدرو خواست تا با طراحی شیوه‌های بهینه انواع فروش و پیش‌فروش، در این راستا فعالیت کنند.

رزم‌حسینی افزود: در برنامه‌ریزی‌های ساماندهی بازار خودرو درصدد هستیم منابع مالی و نقدینگی به‌جای گردش در فضای غیرمولد واسطه‌گری به فضای تولید تزریق شود تا با افزایش تولید و عرضه بیشتر و نیز بهبود کیفیتی خودروها به اهداف جهش تولید نزدیک‌تر شویم.

وی در این نشست، انجام به موقع تعهدات خودروسازان در انواع شیوه‌های فروش را عامل مهمی در آرامش روانی بازار برشمرد و منطقی شدن قیمت خودروها و کاهش زمینه و انگیزه سوداگری‌های منفعت‌طلبانه از طریق سیاست‌گذاری‌های مبتنی بر تولید حداکثری و نظارت مستمر را از برنامه‌های مهم این وزارتخانه برشمرد.

وزیر صنعت افزود: همه برنامه‌ریزی‌ها و پیشنهادهای ارائه‌شده چه در سطح وزارتخانه و چه در سطح نهادهای بالادستی، در راستای افزایش تولید خودرو و در نهایت با هدف آرامش بازار، واقعی شدن قیمت و افزایش رضایت مصرف‌کنندگان در حال انجام است. وی از خودروسازان خواست حداکثر ظرفیت تولید همه سایت‌های خود در کشور را به صورت تمام‌وقت فعال کنند.

رزم‌حسینی گفت: در همه الگوهای فروش، سازوکارها به‌گونه‌ای تنظیم می‌شود که برای مصرف‌کنندگان واقعی بهترین شرایط تهیه خودرو از خودروسازان فراهم شود.

وی ادامه‌داد: همچنین در این سازوکارها با نزدیک شدن قیمت بازار به قیمت کارخانه از طریق حذف اختلاف قیمت کاذب ایجادشده، انگیزه‌ و امکان واسطه‌گری‌های زیاده‌خواهانه از بین خواهد رفت.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند