رویترز در این زمینه گزارش داد که شرکت خودروسازی نیسان ژاپن اعلام کرد همانند جنرال موتورز از حمایت از ترامپ در تلاش برای جلوگیری از اعمال قانون آلایندگی جدید در کالیفرنیا عقب نشسته است. هفته گذشته هم جنرال موتورز گفته بود دیگر از دعوی قضایی که ترامپ علیه ایالت کالیفرنیا برای جلوگیری از اعمال قوانین سختگیرانه‌تر آلایندگی در این ایالت به راه انداخته، حمایت نخواهد کرد. در واقع این اقدامی است که به نفع جو بایدن، نامزد پیروز انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر آمریکا ارزیابی می‌شود.

نیسان در بیانیه خود آورده: ما مطمئن هستیم مذاکرات سازنده در میان فعالان صنایع خودرو، دولت بایدن و مقامات ایالت کالیفرنیا می‌تواند به ایجاد استانداردهای ملی مشترک که با افزایش بهره‌وری و تامین نیازهای رانندگان همگام خواهد بود، منجر می‌شود.

دو شرکت پیش‌تر در سال ۲۰۱۹ به همراه دیگر شرکت‌های خودروسازی نظیر تویوتا و فیات در تلاش برای جلوگیری از اقدام کالیفرنیا برای اجرای قوانین سختگیرانه‌تر در حوزه آلایندگی و بهره‌وری خودروها از ترامپ حمایت کرده بودند. البته هنوز هم شرکت‌هایی نظیر مزدا، هیوندا و کیا، میتسوبیشی و سوبارو و همچنین انجمن ملی نمایشگاه‌داران آمریکا پشت ترامپ ایستاده‌اند.

فعالان صنعت خودروی آمریکا روز پنج‌شنبه دیداری با یکدیگر داشته‌اند ولی هنوز هم در این باره که چگونه خواسته‌های خود را پیش ببرند اختلاف دارند.

بایدن اعلام کرده افزایش تولید خودروهای برقی یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت وی خواهد بود و قرار است برای ساخت ۵۵۰ هزار ایستگاه شارژ میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری کند.

در سال ۲۰۱۹ چند شرکت از جمله فورد، هوندا، فولکس واگن و بی.‌ام.‌و، به‌صورت داطلبانه توافق‌نامه‌ای را با مقامات کالیفرنیا برای کاهش آلایندگی خودروها امضا کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند