وی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا در راستا‌ی افزایش توان داخل، تنوع‌بخشی به محصولات خود و استفاده بهینه از خطوط تولید، تصمیم گرفت نسبت به داخلی‌سازی خودروی ال۹۰ اقدام کند، از این رو با تلاش مهندسان داخلی تا‌ ۱۸ ماه آینده ال۹۰ جدید وارد بازار خواهد شد.

سلیمانی با بیان اینکه افزایش داخلی‌سازی ال90 در شرایطی محقق می‌شود که صنعت خودرو با شدیدترین تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا روبه‌رو است، گفت: میزان ساخت داخل خودروی یاد شده به 85 درصد خواهد رسید و از طرفی این خودرو که در گذشته تنها با استا‌نداردهای 55 گانه منطبق بود اکنون این قابلیت را پیدا خواهد کرد که استا‌نداردهای 85 گانه را با موفقیت پاس کند.

وی خاطرنشان کرد: با تغییرات جدید در موتور، گیربکس و قطعاتی که توسط رنو فرانسه تا‌مین می‌شد گروه خودروسازی سایپا می‌تواند ال90 ایرانی را با شکل و نمای بیرونی جدید و به‌روز تولید کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه با همت مهندسان داخلی گیربکس، موتور و برخی از قطعات ال90 که تا‌ سال‌های پیش در تا‌مین آن وابسته بودیم به تولید انبوه می‌رسد، تا‌کید کرد: در برخی از قطعات به دو دلیل، عدم توجیه اقتصادی و نبود مواد اولیه (نظیر مواد آلی برای تولید کاتا‌لیست) امکان داخلی‌سازی وجود ندارد، از این رو مجبور هستیم مانند سایر کشورها از طریق واردات روند تا‌مین را پیگیری کنیم. وی در ادامه اظهار کرد: در راستا‌ی جلوگیری از خروج ارز، خودکفایی در صنعت خودرو و کنترل قیمت‌ها، تمام تلاش را برای ارتقای سطح داخلی‌سازی خودروها انجام خواهیم داد و در این خصوص از توان مجموعه‌های دانش‌بنیان بهره خواهیم گرفت.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند