در سال‌های گذشته گروه خودروسازی سایپا در جهت توسعه بازار‌های صادراتی و افزایش صادرات غیرنفتی کشور، فروش محصولات خود در کشور‌های دیگر را در دستور کار قرار داده و با همکاری شریک تجاری خود در لبنان تعدادی از محصولات سواری و تجاری خود را در بازار این کشور عرضه کرد.

شبکه الجدید لبنان در گزارشی که چهار سال پیش از نمایندگی سایپا در این کشور تهیه کرد، به محصولات متنوع سواری و تجاری و شرایط منعطف فروش نقدی و اعتباری این خودرو‌ها به شهروندان لبنانی در آن سال‌ها پرداخت، اما ویدئوی این گزارش در روز‌های اخیر و با ترجمه و تفسیری اشتباه در شبکه‌های اجتماعی کشور بازنشر شده است.

براساس اعلام سایپا قیمت محصولات این گروه خودروسازی در سال ۹۵ در کشور لبنان از ۸ هزار و ۴۰۰ دلار برای پراید تا ۱۹هزار و ۲۰۰ دلار برای چانگان جهت مشتریان لبنانی متغیر بوده و هیچ خودرویی به قیمت ۱۵۰۰ دلار عرضه نشده است. آنچه در گزارش شبکه الجدید در سال ۹۵ توسط نماینده سایپا در لبنان بیان می‌شود، این است که هر شهروند لبنانی که ماهانه ۱۵۰۰ دلار درآمد کسب می‌کند یا حقوق ماهانه‌ای معادل ۱۵۰۰ دلار داشته باشد، توانایی پرداخت اقساط خودرو را خواهد داشت و بنابراین می‌تواند این خودرو‌ها را به‌صورت اقساطی از طریق بانک‌های عامل لبنانی یا مستقیما از نمایندگی سایپا در لبنان خریداری کند.

گروه خودروسازی سایپا درخصوص اطلاعات و توضیحات نادرستی که به همراه این ویدئو منتشر شده نیز از هموطنان می‌خواهد بدون اطمینان از درستی محتوا، هیچ پیامی را باور و بازنشر نکنند؛ زیرا تفسیر‌های این‌چنینی در فضای مجازی بعضا یا از روی آگاهی نداشتن و اشتباه، یا عامدانه و در راستای اهداف سیاسی و ضدامنیتی است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند