مهدی رمضان‌پور اظهار کرد: سایپادیزل در سال ۹۸ با وجود کاهش ۶۶ درصدی فروش محصولات تجاری، به وسیله افزایش نرخ‌های فروش و عملکرد مثبت مدیریتی توانست، افزایش ۵/ ۱۲ درصدی نسبت سود خالص را نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ محقق کند.

وی تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های بی‌سابقه بین‌المللی و کاهش تیراژ تولید خودروهای تجاری توسط سایپادیزل در سال 98، واکاوی هزینه‌های سازمان و کنترل و کاهش هزینه‌های مالی را می‌توان یکی از سرفصل‌های مهم برنامه‌های هیات‌مدیره در یکسال گذشته بر شمرد.

رمضان‌پور افزود: در این راستا، سایپادیزل موفق به کاهش 16 درصدی هزینه‌های فروش و اداری شد که عمده آن مربوط به ساماندهی هزینه‌های پرسنلی باوجود افزایش سالانه هزینه‌های حقوق و دستمزد بوده است. همچنین، کاهش چشمگیر هزینه‌های تسعیر ارز، هزینه انبارداری و توقف محصولات شرکت باعث کاهش 60 درصدی هزینه‌های عملیاتی شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه هزینه مالی در سال گذشته مبلغ 4 هزار میلیارد ریال برآورد شده بود، با عملکرد صحیح در حوزه تامین مالی و تلاش‌های هیات‌مدیره، شاهد کاهش 11درصدی نسبت به بودجه سال 98 و کاهش 4 درصدی نسبت به سال 97 هستیم.معاون مالی و اقتصادی سایپادیزل ضمن اشاره به بهبود درآمدهای این شرکت در سال 98 یادآور شد: صورت‌های مالی حاکی از افزایش 121 برابری درآمدهای عملیاتی نسبت به مدت مشابه است که از محل دریافت یارانه حاصل از صرفه‌جویی در مصرف سوخت نوسازی ناوگان فرسوده و همچنین تسویه بدهی بانک صنعت و معدن با ارز زمان گشایش محقق شده است.

به گفته وی سایپادیزل در بخش درآمدهای غیرعملیاتی خود افزایش 22 درصدی را از محل افزایش درآمد حاصل از تسعیر دارایی‌های ارزی به دست آورده است.

رمضان‌پور با بیان اینکه رشد شاخص‌های مالی و کاهش 75 درصدی زیان جاری و زیان پایه هر سهم نسبت به سال 97 نویدبخش روزهای بهتر در سایپادیزل خواهد بود، افزود: طبق گزارش حسابرس مستقل، در پایان سال مالی 1398 بسیاری از بندهای شرطی و تاکیدی از جمله مالیاتی، بیمه‌ای، تاییدیه حساب و عملکردی حذف شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند