مهدی صادقی‌نیارکی با بیان این مطلب افزود: با سیاست‌گذاری که در صنعت خودرو صورت گرفت تهدیدها به فرصت تبدیل شد و نیاز است که دستاوردهای این بخش با استراتژی مناسبی به مردم اطلاع‌رسانی شود. وی با اشاره به ارتباط سیستمی ۴۰ رشته فعالیت با صنعت خودرو افزود: این صنعت که در جرگه صنایع ساخت محور و پیشران قراردارد در شرایطی که با تشدید تحریم‌ها زمین‌گیری آن هدف‌گذاری شده بود، در حال حاضر در توسعه ساخت داخل جزو صنایع پیشران است. معاون امور صنایع وزارت صمت خاطرنشان کرد: با تلاشی که خودروسازان و قطعه‌سازان به‌رغم مشکلات در تامین مواد اولیه داشتند، توانستند، امسال رشد ۱۸درصدی تولید خودرو تا تاریخ ۲۵ تیرماه نسبت به مدت مشابه سال قبل رقم بزنند.

صادقی نیارکی در ادامه با تشریح مهم‌ترین اقدامات در صنعت خودرو اشاره‌ای به هدف‌گذاری ۳۰۰میلیون یورویی سایپا در توسعه ساخت داخل در سال جاری کرد. وی همچنین افزود: با برنامه گسترده‌ای که گروه سایپا در زمینه توسعه محصول و تولید خودروهای جدید دارد، تحولی اساسی در تاریخ این خودروساز رقم خواهد خورد. معاون امور صنایع ادامه داد: اتفاقات گسترده‌ای در مرکز تحقیقات سایپا در زمینه طراحی و ساخت پلت‌فرم‌ها و خودروهای جدید در حال رخ دادن است. به گفته وی اجرای چند پروژه نظیر بهبود و ارتقای پلت‌فرم‌های موجود، تغییرات فیس‌لیفت روی محصولات فعلی، ارتقای کیفیت و آپشن‌های محصولات، در کنار انجام تست‌های شبیه‌سازی پیشرفته خودرویی از جمله موارد مهمی است که مرکز تحقیقات سایپا با برخورداری از دانش فنی روز در دست اقدام دارد.

صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به موفقیت گروه خودروسازی سایپا در دستیابی به جایگاه خودروساز اول کشور در خردادماه افزود: این یک اتفاق بی‌نظیر است که با وجود مشکلاتی نظیر تحریم و شیوع ویروس کرونا، سایپا توانسته با پیگیری صورت گرفته و همکاری شبکه قطعه‌سازان کشور به این مهم دست یابد. صادقی نیارکی در پاسخ به سوالی درخصوص اقدامات گروه خودروسازی سایپا در طرح ملی بومی‌سازی قطعات خودرو نیز گفت: سایپا جزو پیشتازان نهضت ساخت داخل در صنعت خودرو محسوب می‌شود و در چهار میز تخصصی تعمیق ساخت داخل هم حضوری پررنگ و فعال داشته است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند