مدیرعامل شرکت مپنا با بیان اینکه برنامه‌ریزی کردیم که تا پایان سال در همه استان‌ها، ایستگاه شارژ خودرو‌های برقی را داشته باشیم، گفت: در تهران، نخستین ایستگاه شارژ خودرو‌های برقی را ساختیم و در مشهد هم در حال ساخت است و تا دو هفته آینده افتتاح می‌شود.

عباس علی‌آبادی در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت مپنا می‌خواهد خودروساز شود یا فقط می‌خواهد زمینه تولید خودرو‌های برقی را فراهم کند؟ افزود: این موضوع بستگی به خودروسازان دارد اگر زودتر از ما اقدام نکنند، مپنا وارد کار خودرو‌سازی می‌شود و این کار منافع ملی و منافع سرشار اقتصادی برای بنگاه‌ها دارد.

وی ادامه داد: فناوری ساخت خودروی برقی بیشتر از ۳۰ سال است که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و بر اساس گزارش‌های معتبر جهان، پیش‌بینی می‌شود تا ۱۰ سال آینده، خودروی غیربرقی در اروپا وجود نداشته باشد.

علی آبادی با اشاره به اینکه عوامل اقتصادی و زیست محیطی، از عوامل اثرگذار در تولید خودروهاست» اضافه کرد: روی رفع مشکلات فناوری تولید خودروی برقی، تمرکز و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه کردیم.

مدیرعامل شرکت مپنا گفت: خودرو‌های برقی از نظر قدرت موتور از خودرو‌های بنزینی قوی‌ترند و شتاب آنها بیشتر است.

علی آبادی افزود: ظرفیت باتری، چالش جدی داشته‌ایم، اما پیشرفت‌های خوبی در جهان در این زمینه اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: برای بومی‌سازی خودرو برقی در کشور به‌ویژه در زمینه تولید باتری‌های مورد نیاز این نوع خودرو، باید بیشتر سرمایه گذاری کنیم.

 

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند