حسین کاظمی افزود: گروه خودروسازی سایپا با هدف احترام به خواسته عمومی جامعه و در راستای ارتقای سطح کیفی سبد محصولات خود اقدام به خروج پراید از خط تولید کرد.

وی با بیان اینکه قیمت‌های سرسام‌آور خودروها از جمله پراید هیچ ارتباطی به خودروسازان ندارد و توسط واسطه‌ها و مالکان خودروها یا با قیمت‌سازی سایت‌های مجازی صورت می‌گیرد، ادامه داد: متاسفانه جوسازی و نقش‌آفرینی واسطه‌های بازار پس از توقف تولید دو مدل خودروی پراید باعث شد قیمت این خودرو در بازار آزاد به شکل غیرمنطقی افزایش پیدا کند.

این در حالی است که در همه کشورها وقتی تولید یک محصول به‌دلیل فناوری قدیمی متوقف می‌شود، میزان استفاده و در نتیجه قیمت آن کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. وی افزود: پس از انتشار خبر توقف تولید پراید و افزایش قیمت‌ها در بازار، برخی از منتقدان تولید آن، تغییر رویکرد داده و بیان می‌کنند که با خروج این محصول به‌عنوان ارزان‌ترین خودروی کشور، بخشی از جامعه توان خرید خود را از دست می‌دهد.

کاظمی با بیان اینکه در روزهای اخیر پیشنهادهایی به سایپا برای عرضه دوباره این خودرو به منظور تنظیم بازار ارائه شده، افزود: تولید دو مدل پراید ۱۳۲ و ۱۱۱ متوقف شده اما خط تولید پراید ۱۳۱ برای انجام تعهدات قبلی همچنان فعال است؛ بنابراین با افزایش ظرفیت و به منظور کاهش قیمت، می‌توان عرضه پراید را از سر گرفت.

معاون فروش سایپا ادامه داد: تولید مجدد خودروی پراید مستلزم دریافت مجوزهای لازم از نهادهای ذی‌ربط از جمله سازمان استاندارد، سازمان محیط‌زیست و پلیس راهور است که در صورت صدور این مجوزها و اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سایپا آمادگی عرضه دوباره پراید را (برای تنظیم بازار) دارد.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند