بنا بر اعلام پایگاه «Electrek»، این خودروساز به‌عنوان بخشی از برنامه به روزرسانی نرم‌افزاری خود، یک ویژگی تشخیص چراغ‌های راهنمایی و تابلوهای ایست را برای فناوری ناوبری خودکار عرضه کرده است. این ویژگی، اولین بار برای آزمایش بتا در ماه مارس در دسترس اولیه کاربران قرار می‌گیرد، هرچند اکنون نیز راه خود را برای عرضه به یک ناوگان وسیع‌تر در ایالات‌متحده هموار می‌کند.

این ویژگی که هنوز در حالت نسخه آزمایشی یا «بتا» است، به خودروهای تسلا این امکان را می‌دهد که چراغ‌های راهنمایی را حتی در هنگام خاموش بودن تشخیص و به‌طور خودکار در چهارراه‌ها و تقاطع‌ها سرعت خود را کاهش دهند. همچنین وقتی خودرو قصد کاهش سرعت دارد، رانندگان هشدار دریافت می‌کنند و خودرو پشت خط قرمز نشان داده شده روی نمایشگرش متوقف می‌شود. پس از آن، رانندگان باید تایید کنند تا اطمینان حاصل شود که گذر از تقاطع، بی‌خطر است.

در حالی که این قابلیت در ایالات‌متحده در دسترس قرار گرفته است، تسلا باید آن را برای چراغ‌ها و تابلوهای جاده‌ای در سایر کشورها تنظیم کند. صاحبان خودروهای تسلا در خارج از ایالات‌متحده باید کمی بیشتر منتظر بمانند تا این ویژگی در کشور آنها عرضه شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند