در این بین، تویوتا پریوس در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۲۵ هزار و ۵۸۷ دستگاه فروش داشته، حال آنکه این رقم در سال ۲۰۱۸، ۱۱۵ هزار و ۴۶۲ دستگاه بوده است. مقایسه دو سال گذشته نشان می‌دهد که این مدل خودرو افزایش ۸/ ۸ درصدی را تجربه کرده و توانسته جایگاه نخست این رده بندی را به خود اختصاص دهد.

همچنین نیسان نوت و تویوتا سینتا نیز به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم این جدول جای گرفته‌اند. البته ۲۰۱۹ سال خوبی برای نیسان نوت نبوده زیرا فروش آن با ۱/ ۱۳ درصد کاهش نسبت به سال ۲۰۱۸ روبه‌رو شده است. از دیگر خودروهای پرفروش و محبوب بازار ژاپن در سال ۲۰۱۹ میلادی که موفق شده‌اند به ترتیب جایگاه‌های چهارم تا بیستم فهرست خودروهای فروخته شده در این کشور را از آن خود کنند، می‌توان به تویوتا کرولا، تویوتا آکوا، نیسان سرینا، تویوتا رومی، تویوتا واکسی، هوندا فرید، تویوتا ویتز، تویوتا تنک، هوندا فیت، تویوتا آلفارد، هوندا وزل، تویوتا سی اچ آر، تویوتا راو۴، تویوتا نوح، هوندا استپ واگن، سوزوکی سوریو و سوبارو ایمپرزا اشاره کرد.

بر اساس اطلاعاتی که در این فهرست رده‌بندی ذکر شده، مشتریان ژاپنی تمایل بسیار زیادی به خرید خودروهای ساخت شرکت‌های داخلی خود دارند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند