جان به لب شدن خودروسازان خصوصی

این هفته انتشار آمار مربوط به تولید خودرو در بخش خصوصی نشان داد خصوصی‌ها با افتی شدید مواجه و برخی شرکت‌ها عملا تعطیل شده‌اند. بنابر آماری که وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر کرد، تیراژ خودروسازان بخش خصوصی تا پایان آذر امسال به ۲۱ هزار و ۵۱۹ دستگاه رسیده که از افت ۷۳ درصدی تولید خصوصی‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت داشت. این آمار نشان داد خودروسازان خصوصی در ۹ ماه امسال به اندازه تقریبا یک‌چهارم مدت مشابه سال گذشته محصول سواری تولید کرده بودند. بررسی گزارش منتشره همچنین نشان داد شش شرکت کارمانیا، صنعت خودروی آذربایجان، سازه‌های خودرو دیار، عظیم خودرو، سیف خودرو و ریگان خودرو هیچ تولیدی در آذرماه امسال نداشته و عملا تعطیل شده‌اند.

در بین شرکت‌های فعال بخش خصوصی اما کرمان موتور توانسته بود بیشترین تیراژ را در ۹ ماه امسال به خود اختصاص دهد. همچنین تمام خودروسازان فعال در بخش خصوصی با افت تولید در ۹ ماه ۹۸ و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مواجه بوده‌اند.

فرار گوسن به لبنان

شاید شوکه‌کننده‌ترین خبر در جهان خودروسازی طی این هفته، فرار مدیرعامل پیشین نیسان موتورز ژاپن به لبنان بود. بر این اساس، گوسن در آخرین ساعات سال ۲۰۱۹ میلادی و در حالی که قرار بود چندی دیگر در دادگاه پاسخگوی اتهاماتش باشد، ژاپن را ترک کرد و به لبنان رفت. وی در نوامبر ۲۰۱۸ به اتهام تخلفات مالی، در ژاپن بازداشت و سمت‌های خود را در رنو-نیسان از دست داد و حالا آن طور که خودش می‌گوید، از بی‌عدالتی چشم‌بادامی‌ها فرار کرده است. وی که ملیتی فرانسوی (در کنار ملیت لبنانی اش) دارد، در اصل یک رنویی بود و وقتی این خودروساز اهل فرانسه در سال ۹۹ میلادی بیش از یک‌سوم سهام نیسان را خرید، ماموریت یافت تا خودروساز ژاپنی را از ورطه بحران نجات دهد. او در عرض کمتر از شش سال تمام بدهی‌های نیسان را تسویه کرد تا در ژاپن به او لقب قاتل هزینه‌ها را بدهند. با این حال در ادامه رابطه گوسن با ژاپنی‌ها تیره و تار شد و وی به اتهام تخلفات مالی، به زندان رفت. در باب چگونگی فرار گوسن به لبنان، روایات مختلفی وجود دارد، از جمله اینکه یکی از مدیران شرکت هواپیمایی ام‌ان‌جی ترکیه تایید کرده در این ماجرا نقش داشته است. به گفته وی، کمک به فرار گوسن، به‌دلیل تهدید او از جانب فرد دیگری بوده است.

سقوط تولید دوگانه‌سوزها

دیگر خبر خودرویی مهم این هفته اما تداوم افت تولید خودروهای دوگانه‌سوز بود. بر اساس آمار منتشره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مجموع تنها ۱۱ هزار و ۶۹ دستگاه خودروی دوگانه‌سوز در کشور طی ۹ ماه امسال به تولید رسید، حال آنکه در بازه زمانی مشابه سال گذشته، تیراژی نزدیک به ۳۶ هزار دستگاه برای این محصولات به ثبت رسیده بود. تمام خودروهای دوگانه‌سوز تولیدی تا پایان آذر امسال، متعلق به ایران خودرو بوده و دیگر خودروسازان سهمی در تولید این محصولات نداشته‌اند. با توجه به این آمار تولید خودروهای دوگانه‌سوز در ۹ ماه امسال و نسبت به مدت مشابه سال گذشته چیزی حدود ۶۹ درصد افت را تجربه کرده است. این افت در حالی اتفاق افتاده که با توجه به سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین، تقاضا برای دوگانه‌سوزها رشد کرده و خیلی‌ها برای مدیریت هزینه سوخت، به سمت استفاده از گاز رفته‌اند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند