صادق نجفی با اعلام این مطلب، اظهار کرد: وزیر صمت دستورات لازم را به خودروسازان جهت عدم افزایش قیمت خودروهای پیش فروش شده معوق طبق قرارداد داده است و در همین راستا دستورات لازم برای اعمال فیلتراسیون قوی‌تر در سیستم فروش برای رسیدن خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی نیز صادر شده است.

وی ادامه داد: برای ترخیص خودروهای وارداتی از گمرک و جلوگیری از رشد روز افزون قیمت در بازار خودروهای خارجی وارداتی نیز اقدامات موثری به انجام رسید. دستیار ویژه و مشاور وزیر صمت با یادآوری برگزاری موفقیت آمیز نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه تخصصی ساخت داخل در حوزه افزایش ساخت داخل قطعات و پیوند دادن تولیدکنندگان و قطعه‌سازان کشور با خودروسازان، گامی محکم در راستای رفع نیازهای تولید به شمار می‌رود.

وی با اعلام اینکه ۴ هزار میلیارد تومان به خودروسازان جهت تزریق در بخش قطعه‌سازی پرداخت شده است گفت: رونق تولید با تامین مواد اولیه برای بخش تولید و رساندن تولید روزانه صنعت خودرو از ۴۰۰‌دستگاه به ۲هزار و ۲۰۰ دستگاه در روز در دستور کار قرار گرفت. نجفی ادامه داد: دستور لازم به خودروسازان درخصوص عدم اجازه واردات قطعاتی که در کشور تولید می‌شود داده شده و در همین راستا معاونت‌های امور صنایع و ایدرو درباره استفاده حداکثری از سرمایه‌های انسانی کشور در حوزه ساخت داخل ابلاغیه لازم را دریافت کرده‌اند.

نجفی حمایت از واگذاری خودروسازان به بخش خصوصی را تنها راه نجات صنعت خودرو دانست و افزود: حمایت از همکاری نخبگان دانشگاهی و شرکت‌های دانش‌بنیان در همکاری با قطعه سازان در بخش ساخت داخل قطعات‌ های‌تک و  از حضور نخبگان و توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور در بخش داخلی‌سازی قطعات های‌تک در همین راستا به عمل آمده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند