تسلای چینی

این خودرو توانسته در صدر فهرست برترین خودروهای تمام برقی قدرتمند جهان جای بگیرد. گفته می‌شود نیو ای‌پی۹ تنها در عرض مدت ۷/ ۲ ثانیه، می‌تواند به سرعت ۶۰ متر بر ثانیه برسد. این خودرو مسافتی به اندازه ۲۶۵ مایل را می‌تواند پیمایش کند و به قابلیت‌های دیگری همچون فناوری خودران نیز تجهیز شده است.

  تسلا مدل اس

تسلا مدل اس پرفورمنس با قیمت بالغ‌بر ۹۹ هزار دلار، به‌طور قطع یکی از قدرتمندترین و بهترین گزینه‌های موجود برای خرید یک خودروی تمام الکتریکی است. این محصول با هر بار شارژ کامل می‌تواند مسافت ۳۴۵ مایل را بپیماید و تنها در ۴/ ۲ ثانیه، سرعت خود را به ۱۶۳ متر بر ثانیه برساند.

  رایمک کانسپت

این خودرو می‌تواند با حداکثر سرعت ۲۲۰ متر بر ثانیه، در کمتر از ۵/ ۲ ثانیه به سرعت ۶۲ متر بر ثانیه دست پیدا کند. رایمک کانسپت که گفته می‌شود یک میلیون دلار قیمت دارد، به یک باتری ۹۰ کیلووات ساعتی مجهز شده و قابلیت پیمایش ۳۱۰ مایل را دارد.

  جنوویشن جی ایکس وی

این خودروی تمام برقی نیز با ۸۰۰ اسب‌بخار قدرت موتور، می‌تواند به حداکثر سرعت ۲۲۰ متر بر ثانیه دست یابد و در عرض مدت تنها سه ثانیه، سرعت خود را به ۶۲ متر بر ثانیه برساند. گستره حرکتی و پیمایش جی‌ایکس‌وی، ۱۷۵ مایل است و با قیمت ۷۵۰ هزار دلار در بازارهای جهانی به فروش خواهد رسید.

  تسلا رودستر

شرکت تسلاموتورز اعلام کرده که نسل بعدی رودستر با قابلیت‌های جدیدی همچون حداکثر سرعت ۲۵۰ و رسیدن به سرعت ۶۲ متر بر ثانیه تنها در عرض مدت ۹/ ۱ ثانیه، قادر است ۶۲۰ مایل را طی کند. این محصول از سال آینده با قیمت ۲۰۰ هزار دلار در بازار به فروش می‌رسد.

  آسپارک

این خودرو که هنوز به مرحله تولید انبوه نرسیده و در حال انجام تست و آزمایش‌های مربوطه است، با حداکثر سرعت ۱۷۰ متر بر ثانیه، قادر است مسافتی به طول ۱۸۰ مایل را بپیماید. این خودرو همچنین در آزمایش‌های نهایی خود توانسته رسیدن به سرعت ۶۲ متر بر ثانیه را تنها در ۹/ ۱ ثانیه برای خود به ثبت برساند.

  پورشه تایکان

نسخه تمام برقی پورشه تایکان قادر است تنها در عرض مدت ۵/ ۳ ثانیه، سرعت خود را از صفر به ۶۰ متر بر ثانیه برساند. گستره حرکتی آن نیز پیمایش یک مسافت ۳۰۰ مایلی با هر یک بار شارژ کامل است. گفته می‌شود این خودرو در حدود ۹۰ هزار دلار قیمت‌گذاری شده است.

  استون مارتین

خودروی راپید ای، نخستین محصول تمام‌برقی شرکت استون مارتین به‌شمار می‌رود که با ۶۱۲ اسب‌بخار قدرت، می‌تواند با حداکثر سرعت ۱۵۵ کیلومتر در ساعت، حرکت کند. گفته می‌شود تنها ۱۵۵ دستگاه از این خودروی تمام برقی قرار است تولید و تا سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازارهای جهانی شود.

  لوتوس

براساس گزارش سی‌نت، این خودرو که احتمالا عنوان نخستین خودروی تمام برقی انگلیسی را به خود اختصاص خواهد داد، قرار است به‌زودی رونمایی و سپس روانه بازارهای جهانی شود. گفته می‌شود موتور این خودرو دو هزار اسب‌بخار قدرت داشته و مدت زمان رسیدن به سرعت صفر تا ۶۲ کیلومتر بر ساعت آن، تنها سه دقیقه است. لوتوس برقی می‌تواند به سرعت بالغ‌بر ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند