وی ادامه داد: هیچ‌یک از مصوبات مجلس درباره ساماندهی بازار خودرو مشکلی را حل نمی‌کند و فقط فشاری مضاعف بر دوش دولت و تولیدکنندگان خودرو تحمیل خواهد کرد. این کارشناس خودرو تاکید کرد: در شرایطی که کشور وسط میدان نبرد اقتصادی با آمریکاست، نمایندگان مجلس به‌دنبال واردات خودرو هیبریدی ۷۵۰ میلیون تومانی هستند. کاکایی گفت: وقتی کشور با مشکل تامین ارز روبه‌رو است، مجلس با چه معیاری تلاش می‌کند واردات خودروهای لوکس و گران‌قیمت خارجی را به کشور آزاد کند؟

وی همچنین به مصوبه مجلس درخصوص ملزم ساختن خودروسازان به همکاری با شرکای خارجی اشاره کرد و گفت: پژو، رنو و سیتروئن به‌همراه فولکس واگن و هیوندای پس از برجام به ایران آمدند و قصد همکاری داشتند اما با فشار آمریکا ناچار به ترک کشور شدند، حال چگونه قرار است با مصوبه مجلس ایران، این شرکت‌ها با خودروسازان داخلی همکاری کنند؟ عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت تاکید کرد: خودروسازان و قطعه‌سازان دولتی و خصوصی در ایران با فشار و هزینه بسیار بالایی، در حال دور زدن تحریم‌ها و ادامه فعالیت هستند و نمایندگان مجلس در این شرایط با مصوبه‌هایی از این‌دست نشان می‌دهند در جریان مشکلات قرار ندارند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی ۲۹ اردیبهشت ماه‌سال‌جاری در بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو، بند مربوط به مرجع قیمت‌گذاری خودرو را مورد بررسی قرار دادند و در نهایت شورای رقابت را دوباره به‌عنوان مرجع قیمت‌گذاری خودرو معرفی کردند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند