به گزارش گروه بنگاه‌ها، بعد از خروج توتال از ایران و تغییر‌نام شرکت «به توتال» (محصول مشترک بهران و توتال) به شرکت «به‌تام»، این شرکت به‌دنبال جایگزینی مناسب برای روغن مصرفی خودروهای رنو بود.   پیش از این برند Elf (فرانسه)روغنی بود که توسط رنوی فرانسه برای خودروهای رنو، توصیه شده بود. این محصول در کشور توسط شرکت «به‌توتال» تولید می‌شد، اما در حال‌حاضر همان شرکت با برند bt روغن Renovation را برای مصرف خودروهای رنو تولید می‌کند که شنیده‌ها حاکی است که به تایید رنو نیز رسیده است.  موتور خودروهای بنزینی به دلیل حساسیت بالا به روغن مناسب نیاز دارند و این در حالی است که مشتریان با انبوهی از برندهای مختلف روبه‌رو می‌شوند،‌ این مساله به‌قدری اهمیت دارد که انتخاب روغن بد می‌تواند به موتور یک خودرو با حساسیت بالا، صدمات زیادی وارد کند و هزینه هنگفتی را روی دست مصرف‌کننده بگذارد.

 اهمیت این موضوع وقتی مشخص می‌شود که شرکتی مثل بی‌ام‌و روغن با مشخصه مورد تایید خود را استفاده می‌کند و در صورت استفاده از روغن دیگری،‌ خودرو خاموش شده و راننده با هشدار eror مواجه خواهد شد. کارشناسان معتقدند شرکت‌های داخلی و حتی خارجی زیادی هستند که روغن خودروی مناسبی را ارائه نمی‌دهند و به دلیل اینکه در ایران شاخصی برای کیفیت روغن موتور وجود ندارد، برخورد با آنها نیز امکانپذیر نیست.

این در شرایطی است که در سایر کشورهای توسعه یافته شاخص‌‌هایی برای این منظور وجود دارد. شاخص‌هایی که توسط برخی از شرکت‌های خارجی مثل API آمریکا بررسی می‌شود. کارشناسان عدم سنتتیک‌بودن روغن یا استفاده نامناسب از روغن سوخته را عامل صدمه به موتور خودرو می‌دانند.