تیرماه امسال بود که تدبیری از سوی سازمان خصوصی‌سازی کشور برای حل بحران هپکو اتخاذ شد. مهندس پوری‌حسینی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان خصوصی‌سازی تیم مدیریتی با سابقه و پرتلاشی را برای هپکو تعیین و با حضور در استانداری استان مرکزی هیات مدیره و مدیرعامل جدید این شرکت را معرفی کرد. اکنون با گذشت ۴ ماه از شروع به کار گروه نجات در این شرکت و استفاده از تجربه چندین ساله خود در عرصه صنعت و اقتصاد، ابر‌صنعت استان مرکزی به مدار تولید برگشته است. حالا حال هپکو خوب است و آن را می‌توان از لبخند کارگران دریافت. آغاز تولید و انعقاد قرار‌داد‌های جدید جنب و جوش را به سالن‌های تولید برگردانده است. البته این تازه شروع کار است و راه‌ها برای رسیدن به روزهای اوج هموار می‌شود.

دولت فروش تولیدات هپکو را ضمانت می‌کند

استاندار مرکزی گفت: دولت تدبیر و امید فروش تولیدات شرکت هپکو را تضمین می‌کند و حتی یک محصول هم روی دست هپکو باقی نمی‌ماند. «سید‌علی آقازاده» در بازدید از شرکت هپکو، فعالیت دوباره این شرکت را حاصل همبستگی، تدبیر و مدیریت جهادی مسوولان و صبر و حوصله کارکنان هپکو دانست و گفت: این مهم حاصل کار جمعی و جهادی است و امروز در این برهه از اقتصاد ایران کار بزرگی به انجام رسیده است. استاندار مرکزی با بیان اینکه پیگیری‌های بسیاری از سوی مدیریت ارشد استان با سازمان خصوصی‌سازی بر سر هپکو انجام شد، بیان کرد: با وجود این، این سازمان تلاش‌های بسیاری در راستای احیای هپکو انجام داد. وی در بخش دیگری از سخنان خود برنامه محوری مدیریت جدید هپکو را نیز دلیل مهمی در راستای آغاز به کار هپکو دانست و گفت: شرکت هپکو حقوق سه ماه گذشته کارکنان را از جیب خود و بدون وابستگی به تسهیلات بانکی پرداخت کرده است و این یعنی هپکو دست در جیب خود دارد و امید است که بدهی‌های بانکی نیز پرداخت شود.

مدیرعامل شرکت هپکو اراک عنوان کرد:افزایش ۷٠٠ درصدی ارزش سهام هپکو/ رشد دو برابری سهام پیش بینی می‌شود

مدیرعامل شرکت هپکو افزایش ۷۰۰درصدی ارزش سهام شرکت طی ٤ ماه اخیر از ٥٤ تومان به ٤٠٤ تومان را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و فعالیت‌های انجام شده پیش‌بینی می‌شود ارزش سهام به ۷۰۰ تا ٨٠٠ تومان افزایش یابد.  غلامرضا صادقیان در آیین به تولید نشستن شرکت هپکو و بازدید استاندار مرکزی از این شرکت با تاکید بر اینکه امروز شرکت هپکو الگو، نمونه و مصداق «خواستن، توانستن است»، افزود: خواستیم که هپکو احیا شود و این امر به تحقق رسید.

مدیرعامل هپکو رفع مشکلات پرداخت معوقه بازنشستگان، رفع مسدودی حساب‌های ارزی و ریالی، رفع توقیف اموال منقول و غیر منقول و حل و فصل قراردادها و تعهدات پرداخت حقوق معوق کارکنان تا آخر آبان‌ماه، اخذ ٣١ میلیارد تومان از تسهیلات ٩٠ میلیارد تومانی از بانک ملی، اخذ مصوبه تنفس به مدت یک‌سال برای موسسات مالی و اعتباری، پرداخت بخشی از بدهی های اشخاص حقیقی و حقوقی، تعیین تکلیف مطالبات سازمان تامین اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی، تعیین تکلیف بخشی از مطالبات قراردادهای نیمه تمام و بلاتکلیف، افزایش سرمایه و خروج از زیان با تجدید ارزیابی از محل دارایی‌ها را از جمله عملکرد مدیریت جدید از تیرماه ٩٧ اظهار کرد. صادقیان همچنین از رونمایی محصول جدید هپکو در نمایشگاه ماشین‌آلات راه‌سازی و معدنی اراک در روز سیزدهم آذر خبر داد. اگرچه اکنون هپکو با ظرفیت پایین در حال فعالیت است اما شور و اشتیاق کارگران و قراردادهای جدید نوید رسیدن به ظرفیت‌های حداکثری را در سال‌های آتی می‌دهد.