وی گفت: همچنین برای خودروهای گروه پراید ۱۱ میلیون تومان، برای تیبا بنزین‌سوز ۱۴ میلیون تومان و برای تیبا ۲ و ساینا ۱۵ میلیون تومان پیش‌پرداخت دریافت می‌شود و زمان ارسال دعوت‌نامه از هفته پایانی تیر ۹۸ تا هفته پایانی شهریور ۹۸ خواهد بود.

قره‌ای افزود: در این مرحله پرداخت از طریق درگاه بانکی انجام می‌شود و امکان صلح حواله خودرو وجود ندارد و تنها کسانی می‌توانند اقدام به پیش‌خرید خودرو کنند که در سال ۹۷ از گروه خودروسازی سایپا خودرو نخریده باشند.

وی گفت: قیمت نهایی پیش‌فروش خودروها براساس قیمت روز شرکت تعیین و بقیه وجه در زمان تحویل براساس قیمت روز شرکت محاسبه می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک و تکنولوژی اطلاعات سایپا افزود: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۲۱۷ هزار خودرو در این شرکت به فروش رسیده و با این ثبت‌نام عملا ۵۰ هزار خودرو به تعهدات شرکت خودروسازی سایپا افزوده خواهد شد.

قره‌ای در مورد امکان بروز مشکل در مراحل ثبت‌نامی خودروها گفت: تلاش کرده‌ایم با جدیدترین نرم‌افزارها برای ثبت‌نام‌کنندگان مشکلی به‌وجود نیاید، اما در مراحل قبلی ثبت‌نام شاهد بودیم که به‌دلیل مشکلات بانکی بعضی از هموطنان نتوانستند در این مرحله ثبت‌نام کنند که برای این افراد تسهیلات بیشتری جهت ثبت‌نام تدارک دیده شده است.