وی ادامه داد: بهتر است اجازه دهیم تا بخش خصوصی واقعی وارد گود اقتصاد و صنعت شود و به فعالیت بپردازد و بخش دولتی با ارائه بخشنامه‌های هر روزه، فعالیت‌های بخش خصوصی را محدود نکند.این مقام مسوول در ارتباط با کاهش مصرف سوخت کشور گفت: در شرایط کنونی بیش از پیش به سیاست‌های مدیریت مصرف (کاهش مصرف سوخت) نیاز داریم که وزارت نفت با استفاده از ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید، در این راستا کامیون‌های بالای ۱۰ تن با قدمت بالای ۳۵ سال را در اولویت نوسازی به‌منظور کاهش مصرف سوخت قرار داده است.

دلاویز افزود: ۶۵ هزار دستگاه خودروی سنگین هدف این طرح نوسازی است که در مجموع رقمی معادل ۷/ ۲ میلیارد دلار هزینه دربردارد. در نتیجه اجرای این طرح، ۲/ ۹ میلیارد لیتر گازوئیل صرفه‌جویی می‌شود و همچنین از ورود ۲۵ میلیون تن گاز دی‌اکسیدکربن به محیط‌زیست جلوگیری خواهد شد.وی با اشاره به اینکه سرانه مالکیت خودرو در ایران نسبت به جهان پایین‌تر است، بیان کرد: در ایران به ازای هر هزار نفر ۲۰۰ دستگاه  خودرو داریم. این در حالی است که در آمریکا این رقم ۷۹۷ دستگاه و در ایتالیا ۶۷۹ دستگاه است.وی ادامه داد: از ۱۶ میلیون دستگاه خودروی سبک در کشور، ۹۰۰ هزار دستگاه فرسوده است و از یک میلیون خودروی سنگین ۳۰۰ هزار دستگاه آن دارای فرسودگی است. این در حالی است که خودروهای نیسان آبی که در جاده‌ها تردد می‌کنند مابه‌ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۲۰ لیتر سوخت مصرف می‌کنند که آمار فاجعه‌باری است.

دلاویز در پایان خطاب به فریدون حسنوند، رئیس کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: درست است که مجلس تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و سایر سوخت‌ها ندارد، اما باید بدانیم که ابزار قیمتی در کنترل مصرف بسیار موثر است. البته لازم به تاکید است که خودروسازهای کشور باید در راستای ارتقای کیفیت خودروها به‌منظور کاهش مصرف سوخت گام بردارند. براساس آمار میانگین مصرف سوخت خودرو در ایران ۸/ ۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است که این رقم در جهان معادل ۵/ ۵ لیتر است و هدف‌گذاری که در دنیا برای سال ۲۰۲۰ میلادی مشخص شده، ۱/ ۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر است.