دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان اینکه افزایش قیمت خودروهای بالای ۴۵ میلیون تومانی صرفا در چارچوب فرمول قیمت‌گذاری سازمان حمایت صورت می‌گیرد، افزود: مجوز افزایش ۱/ ۷ درصد و ۶/ ۹ درصد به خودروهای زیر ۴۵ میلیون و بالای ۴۵‌میلیون تومان در سال‌جاری در حالی داده شد که در سال‌های اخیر مواد اولیه تولید خودرو به شدت افزایش یافته است. وی اظهار کرد: در ۳ سال گذشته در مجموع خودروسازان مجوز افزایش ۱۲ درصدی قیمت‌ها را برای خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان داشته‌اند؛ درحالی‌که مواد اولیه آنها، گاهی تا بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. دبیر انجمن خودروسازان ایران بیان کرد: اگرچه تولیدکنندگان خودرو تولید را افزایش داده‌اند، اما به‌دلیل وجود پول‌های سرگردان در بازار تقاضا برای خودرو زیاد شده است.

نعمت‌بخش با اشاره به کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی گفت: این پول‌ها پس از خروج از بانک‌ها به بازارهای مختلفی از جمله سکه، ارز، مسکن، خودرو و امثال آن هجوم آورده‌اند به‌طوری‌که بانک مرکزی پس از اعلام پیش‌فروش سکه هرچه سکه عرضه کرد از سوی مردم خریداری شد تا جایی که دولت از فروش سکه عقب‌نشینی کرد.

وی گفت: اکنون دارندگان پول‌های سرگردان، خودرو را با قیمت‌هایی که خودروسازان عرضه می‌کنند، خریداری می‌کنند و سپس این خریداران خودروهای خود را در جاهای مختلفی از جمله نمایندگی‌هایی که در آن ثبت‌نام کرده‌اند به قیمت روز به فروش می‌رسانند. دبیر انجمن خودروسازان ایران همچنین درباره خودروهای انبارشده ازسوی خودروسازان گفت: به علت کمبود قطعات درصد قابل‌توجهی از خودروهای تولیدی ناقص بوده و اصطلاحا تجاری نشده است و قابل‌تحویل به مشتریان نیست.

وی با اشاره به اینکه پس از مصوبات اخیر ارزی دولت در اواخر اردیبهشت‌ماه، بانک مرکزی و گمرک اعلام کرد که ترخیص کالا بدون انتقال ارز ممنوع است، گفت: این امر باعث شد قطعات و مواد اولیه تولید خودرو از گمرکات ترخیص نشود زیرا اکثر قطعه‌سازان در ابتدا کالای موردنیاز خودرو را وارد می‌کردند سپس حواله ارزی را برای فروشنده ارسال می‌کردند که با این اقدام دولت امکان ترخیص کالاها در گمرکات دیگر فراهم نبود. دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان اینکه تصمیمات اخیر ارزی، تامین قطعات را برای قطعه‌سازان و خودروسازان با مشکل مواجه کرده است، گفت: همین موضوع منجر شده که خودروهایی با نقص قطعه تولید شوند و امکان عرضه آن فراهم نباشد. نعمت‌بخش گفت: حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار خودرو به‌دلیل نقص قطعه در انبارهای خودروسازان موجود است. وی با بیان اینکه انبار کردن خودرو برای خودروسازان به شدت هزینه‌بر است، گفت: از طرفی نگهداری این تعداد بسیار سخت است. وی به ارسال نامه‌ای به شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: در این نامه از وزیر صنعت خواستار شدیم تا با تصمیم شورای اقتصاد مبنی‌بر غیر‌انحصاری بودن خودروی سواری و اجازه فروش خودرو در حاشیه بازار، دست سودجویان و دلالان از بازار خودروی سواری کوتاه و خریداران خودرو با باز شدن سایت فروش خودروسازان به راحتی موفق به خرید خودرو شوند.