بنابر آمار منتشره ازسوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در مجموع چهار هزار و ۲۵۲ دستگاه انواع خودرو دوگانه‌سوز در کشور طی فروردین‌ماه امسال به تولید رسیده که نشان از کاهش بیش از ۳۰ درصدی تیراژ آنها نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته دارد.

بر این اساس، تولید پژوپارس دوگانه‌سوز در ایران خودرو ۳/ ۱۵ درصد کاهش را به خود می‌بیند و بر این اساس، ایران خودرویی‌ها تنها ۳۵۴ دستگاه از این محصول را طی فروردین‌ماه امسال به تولید رسانده‌اند. در حال حاضر پژوپارس دوگانه‌سوز تنها در سایت سمنان ایران خودرو به تولید می‌رسد و باقی سایت‌ها شامل مرکزی و فارس و مازندران و کرمانشاه، پارس بنزینی تولید می‌کنند.

ازسوی دیگر اما پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز نیز کاهش تولید را طی اولین ماه بهار امسال تجربه کرده است. طبق آمار، در فروردین، یک هزار و ۳۰۰ دستگاه پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز به تولید رسیده که نشان می‌دهد ایران خودرویی‌ها تیراژ این محصول را نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته، ۲/ ۲۴ درصد کاهش داده‌اند. در حال حاضر تنها سایت خراسان ایران خودرو به تولید ۴۰۵ دوگانه‌سوز مشغول است.در بین دیگر خودروهای دوگانه‌سوز، تیبا هم کاهش تولید را تجربه کرده است. آمارها می‌گویند سایپا طی فروردین امسال ۵۸۹ دستگاه تیبای دوگانه‌سوز را به تولید رسانده و در نتیجه حدود ۶۲ درصد نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته افت تیراژ داشته است. این در شرایطی است که ظاهرا سایپایی‌ها کلا قید پراید دوگانه‌سوز را زده‌اند، زیرا در اولین ماه بهار، حتی یک دستگاه نیز از این خودرو را به تولید نرسانده‌اند.

در نهایت اما پارس خودرو ۷۹۵ دستگاه تندر-۹۰ را به‌صورت دوگانه‌سوز تولید کرده، حال آنکه در فروردین سال گذشته اثری از تندر دوگانه‌سوز در این شرکت نبوده است.