آرشیو روزنامه شماره ۵۱۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار خبر - روزنامه شماره ۵۱۰۰

 • ایران منتظر اقدام عملی آمریکا است

  دنیای‌اقتصاد: در شرایطی که وزیرخارجه آمریکا بار دیگر روز گذشته گفت در صورت بازگشت تهران به برجام، واشنگتن نیز آماده بازگشت به آن خواهد بود، سخنگوی وزارت‌خارجه ایران با تاکید بر اینکه اساسا این آمریکا بوده که قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل را نقض کرده و از برجام خارج شده است، گفت: «ما منتظر اقدام عملی و موثر آمریکا هستیم و این یعنی اینکه آمریکا باید تحریم‌هایی را که بعد از روی کار آمدن ترامپ با گردن کشی و بی‌توجهی به نرم‌های بین‌المللی و قطعنامه ۲۲۳۱ سازمان ملل و برجام وضع کرده است به‌صورت موثر لغو کند.»‌
 • رد مصوبه انتخاباتی مجلس

  دنیای‌اقتصاد: شورای نگهبان مصوبه اصلاحی مجلس درباره قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را به‌دلیل داشتن ایرادات و ابهامات در ۶ بند، به مجلس بازگرداند؛ مصوبه‌ای که پیش از این، چهره‌های سیاسی و کارشناسان حقوقی بارها به آن انتقاد کرده و با اشاره به محدود شدن انتخاب مردم با این مصوبه، احتمال رد شدن آن را مطرح کرده بودند.
 • طالبان بخشی از واقعیت اکنون و آینده افغانستان است

  دنیای اقتصاد: سخنگوی وزارت‌خارجه گفت ما معتقدیم طالبان بخشی از واقعیت اکنون و آینده افغانستان است و نه همه آن. سعید خطیب‌زاده در نشست خبری روز دوشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده می‌شود طالبان برای انجام گفت‌وگوهای بین‌الافغانی شرطی را تعیین کرده از جمله اینکه دولت کنونی افغانستان استعفا دهد، نظر وزارت‌خارجه در این ارتباط چیست با توجه به اینکه اخیرا گفت‌وگوهایی بین ایران و هیات سیاسی طالبان مطرح شده است، گفت: آنچه وزارت‌خارجه از صحبت‌های صورت گرفته بین ایران و طالبان بیرون داد کاملا دقیق و معتبر است. در آنجا وزیرخارجه اشاره کردند که هیچ دولتی در آینده افغانستان نمی‌تواند شکل بگیرد مگر اینکه بر مبنای مجاهدت‌های مردم افغانستان باشد.
 • دوره بایدن فرصتی برای شروعی تازه میان ایران و عربستان

  دنیای‌اقتصاد: عبدالعزیز الصقر، رئیس مرکز تحقیقات خلیج‌فارس مستقر در جده عربستان و سیدحسین موسویان دیپلمات سابق ایران در مقاله مشترکی در روزنامه گاردین به بررسی چگونگی تعامل ایران و عربستان با توجه به شرایط فعلی منطقه و ضرورت آن پرداختند. در این مقاله آمده است: دوسال پیش در یک مقاله مشترک در نیویورک تایمز، ما به رهبران کشورهای متبوع خود پیشنهاد گفت‌وگوی مستقیم داده و هشدار دادیم که عدم گفت‌وگو موجب افزایش تنش‌ها شده و ادامه آن می‌تواند به جنگ خانمان‌سوز منتهی شود.
 • امام (ره) قدرت نرم را انتخاب کرد

  دنیای‌اقتصاد: حسن روحانی رئیس‌جمهور و اعضای هیات‌دولت روز گذشته در دومین روز از دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور در حرم امام خمینی‌(ره)، با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید‌میثاق کردند.
 • پیام تسلیت رهبر انقلاب اسلامی در پی درگذشت آیت‌الله نظری

  پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم بزرگوار آیت‌الله نظری را تسلیت گفتند.
 • اعلام موجودیت جریان گام دوم انقلاب اسلامی

  دنیای‌اقتصاد: جریان گام دوم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای اعلام موجودیت کرد.به گزارش «ایسنا» دربخشی ازاین بیانیه آمده است: جوانان مومن و انقلابی که فکر و عقیده واحد دارند، در پی هدف واحدند و برای یک مقصود در حال تلاشند، باید بیش از پیش در مقام همبستگی، هماهنگی و هم افزایی برآیند و به همان اندازه که اصول انقلاب اسلامی را قبول دارند با یکدیگر مرتبط و متصل شوند. درادامه این بیانیه آمده است:ما به‌عنوان جمعی از خیل عظیم جوانانی که مخاطب بیانیه گام دوم و مکلف به تکالیف آن هستند، بر خود فرض دانستیم که پرچمی تحت عنوان «جریان گام دوم انقلاب اسلامی» برافراشته و در حد وسع و توان خویش، وظیفه بر زمین‌مانده ایجاد یک جبهه و جریان منسجم از جوانان مومن و انقلابی را که شرط لازم اقدام در گام دوم است، به‌جا آوریم.
 • روز سر‌نوشت‌ساز بودجه ۱۴۰۰ در بهارستان

  دنیای‌اقتصاد: موعد بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در صحن علنی بهارستان فرارسید؛ بر اساس اعلام قبلی هیات رئیسه مجلس، بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در صحن علنی مجلس امروز صورت می‌گیرد؛ جلسه‌ای که مجلس از حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز برای حضور درآن دعوت کرد اما تا لحظه تنظیم این گزارش، خبری مبنی بر حضور یا عدم حضور روحانی از سوی دولت اعلام نشده است. البته حسن روحانی روز ۱۲ بهمن‌ماه هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس، بر اساس توصیه ستاد ملی مقابله با کرونا از حضور در پارلمان و تقدیم این لایحه به دست خود امتناع کرده بود؛ موضوعی که سبب شد رئیس مجلس نیز در واکنش به آن صحن پارلمان را ترک کند و به این ترتیب لایحه بودجه ۱۴۰۰ از سوی معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری به نایب رئیس مجلس تحویل داده شد. چنانچه کلیات بودجه در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) از سوی نمایندگان رد شود دولت ۲ هفته فرصت دارد تا لایحه را اصلاح کند. تغییرات کمیسیون تلفیق در لایحه تقدیمی دولت، در دو ماه اخیر نقطه جدال میان دولت و مجلس بوده و دولتی‌ها تاکید کرده‌اند که تغییرات شاکله بودجه را نمی‌پذیرند. با این حال در نشست روز گذشته روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس بر اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۰ تاکید شد.
 • تاوان عادی‌انگاری کرونا

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با هشدارها نسبت به روند عادی‌انگاری کرونا در کشور و ورود کشور به موج چهارم کووید-۱۹، آمار مبتلایان و بستری شدگان ویروس کرونا افزایش قابل‌توجهی پیدا کرده است. بر این اساس هرچند تا روز گذشته رقم بستری‌شدگان روزانه به ۶۰۰ نفر رسیده بود، اما روز گذشته به یکباره این رقم به ۸۱۷ نفر رسید. این در حالی است که روز یکشنبه میزان بستری ۴۶۹ نفر بود.
 • توضیح وزارت خارجه درباره واکسن روسی

  دنیا‌ی‌ا‌قتصاد: سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه دریک نشست خبری در پاسخ به سوالی درمورد خرید واکسن روسی کرونا از سوی ایران گفت: من در همین‌جا این اطمینان را به مردم ایران می‌دهم که وزارت خارجه هیچ قدمی برنمی‌دارد مگر اینکه نهادهای بالادستی و صلاحیت‌دار نسبت به موضوع واکسن درمورد آن درخواست و اصرار داشته باشند. سخنگوی وزارت خارجه با تا‌کید بر اینکه تنها مرجعیت صلاحیت‌دار تا‌یید واکسن کرونا در داخل کشور و درخواست برای تسهیل خرید آن بر عهده وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا است، افزود: وزارت خارجه با جدیت تلاش می‌کند که مصوبات آنها را اجرایی کند. به گزارش «ایسنا» وی افزود: درمورد واکسن روسی نیز همین مسیر رفته شده است و با درخواست و اصرار مرجعیت صلاحیت‌دار در این حوزه یعنی وزارت بهداشت این کار انجام شده است.
 • آخرین وضعیت شکایت ناجا از نماینده سبزوار

  ایلنا نوشت: مصطفی طاهری، عضو هیا‌ت نظارت بر رفتار نمایندگان، درباره آخرین وضعیت پیگیری پرونده علی اصغر عنابستانی، نماینده مردم سبزوار که به سرباز راهور به هنگام انجام وظیفه سیلی زده است، گفت: هیا‌ت نظارت بر رفتار نمایندگان چندین بار از نیروی انتظامی برای اتفاقی که بین نماینده مجلس شورای اسلامی و سرباز راهور رخ داد گزارش خواسته و تا‌ امروز گزارشی به ما داده نشده است و ما همچنان منتظر هستیم.
 • انتصاب سخنگوی شورای وحدت اصولگرایا‌ن

  ایسنا نوشت: منوچهر متکی به‌عنوان سخنگوی شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی انتخاب شد. اسدالله بادامچیا‌ن در حاشیه نشست خبری با اهالی رسانه با اعلام این خبر اظهار کرد: آقای متکی به‌عنوان سخنگوی شورای وحدت اصولگرایا‌ن مشخص شدند و جانشین ایشان هم خانم نیره قوی شدند و بحث‌های شورای وحدت را می‌توان از ایشان و جانشین وی پرسید.
 • اتمام خاموشی شبانه تهران ظرف ۱۰ روز آینده

  فارس نوشت: علی دیزجی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با اشاره به اتمام خاموشی شبانه و قطعی برق ظرف ۱۰ روز آینده در این استان گفت: از منظر پیشگیری و دیدگاه حقوقی و قانونی تا‌ریکی و عدم روشنایی باعث افزایش وقوع برخی از جرائم از قبیل سرقت، حوادث ترافیکی و تصادفات شده که این عوامل منجر به افزایش ورود پرونده به محاکم قضایی خواهد شد.
 • تکذیب فرجه ۳۰ دقیقه‌ای تردد به تهرانی‌ها

  دنیای‌اقتصاد: به‌دنبال اعلام خبری به نقل از سرهنگ سیداحمد خسروی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و ارتباطات ناجا مبنی‌بر اعمال فرجه ۳۰ دقیقه‌ای در اجرای طرح منع تردد شبانه در تهران (از ساعت ۲۱ به ۲۱:۳۰)، با هماهنگی ستاد ملی کرونا، وی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اعلام کرد که بنا بر مصوبات ستاد کرونا ساعت اجرای محدودیت تردد شبانه از ۲۱ تا ۴ صبح بوده و تغییری نداشته است.
 • تغییر پروتکل‌های سفر به هرمزگان

  عصر ایران نوشت: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اجرای طرح تشدید نظارت بر مبادی ورودی و سفر به جزایر هرمزگان با هدف مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ خبر داد. به گزارش «ایلنا» فاطمه نوروزیا‌ن گفت: در این طرح با همکاری دستگاه‌های اجرایی از نصب و برپایی چادر در سواحل و بوستان‌های استان جلوگیری خواهد شد و مسافرانی که قصد سفر به جزایر استان را دارند، حتما باید تست کووید-۱۹ را با نتیجه منفی و به‌صورت مکتوب ارائه کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر